Jente 14 år: Man kan si at det er på en måte bra med topping.Fordi da kan de spillerne som ikke er like gode, som de beste, få motivasjon. De kan få motivasjon til å trene mere, ta det mere seriøst og kanskj... Les innlegg

Kommentaren

Kassett med ung.no/diskuter (colourbox.com)
Kassett med ung.no/diskuter (colourbox.com)

Vil bli støttekontakt.

 

Spørsmål

Hei! i sommer blir jeg 16 år og da vil jeg gjerne bli støttekontakt, men jeg lurer på om man blir betalt for å være det eller om det er noe du gjør gratis. Gjerne send meg noen linker til steder jeg kan kontakte i asker og bærum, og oslo!

Dette spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid.
 

Svar
Hei


Man kan bli støttekontakt fra man er ca 16 år. Alderskravet avhenger av kommunens bestemmelser.  Det avhenger selvsagt av om man er egnet til det eller ikke.

 

En støttekontakt hjelper en annen person gjennom sosialt samvær og ulike aktiviteter, for å på den måten hjelpe han/henne til å bli mer trygg på seg selv, bedre å takle ulike livssituasjoner, og å omgås andre mennesker i større grad.

 

En støttekontakt tar med seg turer, komme på besøk hjemme, ta deg med på biblioteket, på disko, på café, kino eller andre ulike arrangementer. Ordningen er fleksibel, og skal kunne tilrettelegges vedkommendes behov og ønsker.

Du får betalt for de timene du tilbringer sammen med ungdommen det gjelder. I tillegg kan du søke om å få dekket kostnader til aktiviter dere gjør sammen. 

Ring eller oppsøk kommunen der du bor og hør om de trenger støtttekontakter. Det er en morosom og viktig jobb - og så får du nyttig arbeidserfaring og noe å putte på CVen.

Vennlig hilsen ung.no

Hva er en støttekontakt?

Gutt med caps (colourbox.com)
Hva innebærer det å være støttekontakt, og hvordan kan du bli det? Hvem kan få støttekontakt?

Skrevet av Hege, ungdomsjournalist i ung.no

Les mer


Tilbake til spørsmål og svar om Arbeid / jobb
Tilbake til spørsmål og svar
Les artikler om arbeid / jobb


still oss et spørsmål

ukens tema

Har du det vanskelig? Det kan være lurt å kunne litt "psykologisk førstehjelp".
Les mer om selvhjelp.

kommentar

Jente 14 år: Man kan si at det er på en måte bra med topping.Fordi da kan de spillerne som ikke er like gode, som de beste, få motivasjon. De kan få motivasjon til å trene mere, ta det mere seriøst og kanskje ta en egen trening også.......... Les innlegg