kommentar: Dere har skrevet at man kan tjene penger på å klippe plenen, men man må være 18. For å ha lov til å tjene pengercpå å klippe plenen til folk. Man kan klippe plenen og tjene på det hjemme elle... Les innlegg

Kommentaren

ung.no/lovbrudd
ung.no/lovbrudd
 

Spørsmål

jeg har ett ganske alvorlig spørsmål som jeg trenger hjelp til å svare på. Jeg har i over ett år nå hatt en klump inne i vaginaen min. Den er stor, og henger fast bakover (mot tarmen). Jeg har lest litt om kreft i eggstokkene nå og kreft i tarmen, og er veldig redd for att det kan være noe av dette iogmed att mange i familien min har/har hatt kreft. Det gjor vondt av og til når jeg har sex, men nå i det siste gjør det vondt heile tia. Det gjør skikkelig vondt i magen og i korsryggen, og når jeg driter så kommer det ikke lenger avføring ut men noe slimete rød/brundt ut. Er utrolig redd og lurer på hva dette kan være! vil helst ikke snakke om dette med mamma og pappa, og heller ikke lege for jeg har ein svakhet for å stole på vokse. HVA SKAL JEG GJØRE???

 

Svar
Hei

Den klumpen du kjenner i skjeden, kan nok være livmortappen.  Den ligger jo der innerst i skjeden hos alle, og kjennes nettopp som en rund hard klump.  Det at du mer vondt når du har sex og spesielt det at det kommer slimete rødbrun avføring (blod?) MÅ du få undersøkt.  Du kan gå til lege uten at du forteller det til mamma og pappa, men det kan jo være godt å ha støtte fra dem evt.  Du bestemmer.  Ring til fastlegen din og bestill time, slik at du får undersøkt dette.  

 

Det er viktig å finne ut av hva slike symptomer skyldes, og det er lege som kan hjelpe deg med det.

 

Lykke til!

Vennlig hilsen helsesøster

Tilbake til spørsmål og svar om Underlivsplager
Tilbake til spørsmål og svar
Les artikler om underlivsplager


still oss et spørsmål

ukens tema

Har du det vanskelig? Det kan være lurt å kunne litt "psykologisk førstehjelp".
Les mer om selvhjelp.

kommentar

kommentar: Dere har skrevet at man kan tjene penger på å klippe plenen, men man må være 18. For å ha lov til å tjene pengercpå å klippe plenen til folk. Man kan klippe plenen og tjene på det hjemme eller hos bestemor eller bestefar. Dette er nye regler som tredde i kraft for ca 1 år siden. Bare til opplysning X-P Les innlegg