Dette spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid.
Spørsmål
hei jeg tror jeg er bifil. jeg tiltrekkes av gutter, men også jenter. men det er liksom veldig spennende med en gutt liksom! Jeg ønsker liksom å ha en å holde rundt som er høyere enn meg, slik at jeg kan føle meg trygg osv.
Jeg har en far som bor i england. og jeg har hatt mangel på en farsrolle i livet mitt, og jeg tror det kan skyldes denne bifilien. Men så i fremtiden, jeg drømmer jo liksom ikke om en mann akkurat. nei heller en kone og tre barn i et stort hvitt hus.
Men gutter gjør meg faktisk tent. nå vet forresten nesten hele skolen at jeg er det, grunnet av at en veninne misforstod meg. Jeg sa nemlig at hun skulle si til han gutten som heter anders at jeg liker han. men da mente jeg når jeg var klar.. men hun misforstod, og dermed var ryktet løs. Anders sa jo selvfølgelig alt til alle, jeg ble jo veldig lei meg igrunn. men det var litt deilig også at alle fikk vite det.. så henriette er nok tilgitt(hun som misforstod meg)
Btw: jeg er dårlig til å formulere setninger.
Og nå... nå hater Anders meg langt inn i den bevoktede skogen som ikke engang finnes! Jeg er så lei, meg. hvordan KUNNE jeg like han... følelser er noe dritt.. men jeg liker han fortsatt :O :P..
Vel her er det jeg tror som er grunnen.
1. Han er drit-pen!
2. Jeg har lite tro på at han anders er slem, selvom han kan være litt frekk med kjeften osv.. Vel, han virker ihvertfall ganske grei sånn EGENTLIG innerst inne osv. Men for øyeblikket hater jo han meg :'( det er jo sårt for meg. Derfor blir jeg forbanna på følelsene mine som tvinger meg til å like ham hvis du skjønner.
Prøver å se de negative sidene ved ham, men de er jeg liksom klar over. og jeg tror han ikke er sånn. Vel han er sikkert homofob da :(...
H. Simon
Svar
Hei Simon.
Jeg synes du er øff jeg som klarer å stå frem på en slik måte. En skal ha god ryggrad til å klare dette. Og det har du! Fint at du ikke er sint på Henriette da. Ting kan lett misforstås.
Du kan jo ikke gjøre så mye med følelsene dine for Anders. Jeg synes det er flott at du aksepterer deg slik som du er. Det er ikke sikkert Anders er homofob, men hvis han ikke er homofil selv,så er han nok redd for at andre skal tro at han er det. Dette vil nok holde han tilbake.
Jeg vil oppfordre deg til å stå på videre. Lykke til.
Vennlig hilsen helsesøster.
Tilbake til spørsmål og svar om Bifil
Tilbake til spørsmål og svar
Les artikler om bifil

