Gut 16:Hei, eg må faktisk flytte hjemmefra no til neste semester. Skulen eg må gå på for å få utdanninga eg vill er 2.5 time fra mor og far. Har skaffet meg ein hybel. Eg kommer altså til å bo alene og ser f...
Her finner du svar på det meste
Skriv ut Tips en vennDel denne siden

ung.nos flørteskole


Høstflørt (colourbox.com)Forelsket? Frustrert? I denne artikkelen får du gode du flørtetips som kanskje ken hjelpe deg med å kapre drømmegutten eller drømmejenta.


Quiz:
Hvor vakkert du trer fram i dine sko,
du gjeve høvdingdatter.

Dine buede hofter er som et smykke,
smidd av kunstnerhånd.
Ditt skjød er som et rundt beger;
måtte det aldri mangle vin!

Din mage er som en hvetehaug
med liljer omkring.

Dine bryster er lik to rådyrkalver,
lik tvillingene til en gasell.

Din hals er som et elfenbenstårn,
dine øyne som dammene i Hesjbon
ved Bat-Rabbim-porten.

Din nese ligner Libanon-tårnet,
som speider mot Damaskus.

Hodet løfter seg som Karmel,
ditt bølgende hår er som purpur.

En konge er fanget i dine lokker.

Hvor vakker og yndefull du er,
min elskede, min lyst og glede.

Din ranke skikkelse er som en palme
og brystene dine som druer.

Jeg ber: La meg klatre opp i palmen
og ta tak i grenene.

Dine bryster skal være som vintreets druer,
din pust som angen av epler
og din munn som den fineste vin.

«La den flyte lett for min venn,
la den gli over lepper og tenner!»


- Høysangen, kap. 7
ung.no - offentlig og kvalitetssikret
Ok. Du har sendt lange blikk etter drømmegutten i noe som virker som en evighet, smilt når du fikk øyenkontakt, sett ned og rødmet. Du har ikke matlyst, det kjennes som om hjertet holder på å sprenge, og ti tusen sommerfugler flakser panisk rundt i magen din hver eneste dag. Du har så sinnsykt lyst til å si til ham at du er forelska, men du tør ikke. Hver gang han snakker med en annen jente holder verdenen din på å bli slukt av et svart hull, og om han skulle finne på å si hei til deg går du på skyer i ukevis.

Høres det kjent ut? Da skal vi i ung.no prøve å hjelpe deg. Veldig mange sender inn spørsmål om hvordan de skal flørte”, sjekke opp, bli bedre kjent med, eller bli sammen med en de er forelsket i. Her følger en del råd og tips for både gutter og jenter om hva man bør, og ikke bør gjøre for å ta de første stegene i riktig retning.

Påfuglens fjær - Hvordan flørter jeg?
Det viktigste når man flørter er at man skal ha det gøy. Selv om det ligger alvorlige hensikter bak, så ikke la det skinne gjennom. Flørting er litt som en lek. Og skal man leke må som kjent alle parter være med på leken. Men er du med på leken må du også tåle steken. Dette kommer vi tilbake lengre nede.

Du er en UFO – et uidentifisert forelsket objekt. Det må vi gjøre noe med. Her er de tre første stegene av flørteprosessen for å bli identifisert.

Nærkontakt av første grad
Det er ikke veldig lett å gi noen vanntett regle for hvordan man skal flørte, men det sier seg selv at du må ha noen å flørte med for at det skal være noen vits. Da må du bli sett. Å stå i en mørk krok og smugtitte fører ingen vei. De to viktigste, og egentlig mest selvsagte tingene man gjør når man flørter er
  • Blikkontakt
  • Smile

Hvis du aldri før øyenkontakt med den du er interessert i, hvordan kan du ha noe håp om at de noensinne kommer til å skjønne at du faktisk er interessert? Og når du får blikkontakt er det viktig å smile. Psykologisk er mennesker mer positivt innstilt til mennesker som ser ufarlige og åpne ut. Ikke gi noen et ”sexy” blikk hvis de ikke vet hvem du er eller hvis du aldri har snakket med dem. Det funker kanskje på film, men sjeldent i virkeligheten. Blikkontakt og smiling er som oftest alltid startpunktet for flørting.

Vi gir mange signaler på at vi er interesserte uten at vi er klar over det.
  • Møter vi blikket til noen vi liker holder vi gjerne blikket deres litt lengre enn vanlig. Det er bare snakk om et brøkdels sekund lengre. Men skjer det, så merker man det som oftest.
  • Jenter hever gjerne øyenbrynene litt når de ser på noen de er interesserte i.
  • Jenter spesielt, biter seg i leppa, fukter leppene, eller klemmer på dem med munnen slik at leppene blir fyldigere. Munnen, ikke bare smilet, men også leppene kan si noe om en jente er interessert i deg.

Jenter, husk at gutter ikke er så flinke til å lese alle signalene dere jenter sender ut, så er du usikker på om han har skjønt meldingen må man kanskje gjøre det mer tydelig.

Men hvordan vet jeg at personen er interessert i meg? Som tidligere nevnt er det noen signaler kroppen sender ut som kan hjelpe deg litt på veien. Men det er lov å fiske også. Har du en venn som kan fiske litt for deg er det helt lov. Få kameraten til å undersøke litt diskré om hva personen synes om deg.

Nærkontakt av andre grad
Dette er tøffeste steget for de aller fleste – å tørre å snakke med den du forelsket i. Vi er forferdelig redde for å bli avvist, og velger ofte heller å torturere oss selv ved å aldri ta kontakt enn å åpne muligheten for å bli avvist. Mange spør oss hvordan de kan få gutten eller jenta de liker til å skjønne at de liker dem. Det er et ganske enkelt svar på det, men å gjennomføre det er ganske mye vanskeligere. Du må rett og slett snakke med personen.

Noe som kan gjøre dette steget lettere er hvis du har muligheten til å prate med personen på din ”hjemmebane”. Hvor er det du tilbringer mye av fritiden din? Hvor føler du deg hjemme og slapper av? Kanskje det er på trening, på en kafé, ungdomsklubb, på et kjøpesenter, sløyden – hvor som helst du liker deg. Poenget er at om du er i trygge omgivelser klarer du lettere å slappe av og være mer selvsikker.

Et lite tips for dere som tror at det er en som er interessert i deg, men som ikke kommer bort for å snakke med deg. Hvis du står sammen med en gjeng venner er det veldig mye vanskeligere å tørre å gå bort til deg. Hvis det er noe som er verre enn å bli avvist må det være å bli avvist offentlig – foran en masse mennesker.

Hva du bør si kan vi nesten ikke hjelpe deg med. Det er ingen oppskrift her. De første ordene må du finne ut av helt selv. Men kanskje har dere en felles interesse, en felles bekjent. Sånne ting gjør det gjerne lettere å sette i gang en samtale.
Men det er viktig at du er seg selv. Ikke skryt eller prøv å være noe du ikke er. Det er ”falsk reklame”. Hvordan tror det vil gå hvis dere skulle bli bedre kjent og personen du liker finner ut at du ikke er sånn som du har latet som? Liker de deg ikke som du er, er de ikke verdt å bruke tid på. Husk den du liker er mer enn bare en fin innpakning – det er et menneske inni der du må like også.

Andre ting vi mennesker liker er humor og selvsikkerhet. Men du ikke være for selvhøytidelig. Tør å le av deg selv, og ikke prøv å være morsom for en hver pris. Vis interesse for den du prater med, det er viktig.

Er det noen tegn her da? Om vi sitter, pleier vi gjerne å rette oss opp i ryggen når vi snakker med noen vi liker. Kroppen prøver liksom å fremstå så innbydende som mulig. Jenter fikler i blant med håret, eller greier det bort fra ansiktet og nakken slik at gutten skal kunne se ansiktet og halsen bedre. Jenter sjekker gjerne også om klærne sitter som de skal og om håret er i orden med små bevegelser.

Gutter som er interessert i en jente skjermer henne automatisk fra andre gutter, for å markere at hun er opptatt. Han legger kanskje armen bak skulderen hennes på stolen, lener seg inntil veggen ved henne eller stiller seg opp slik at andre gutter ikke ser henne så godt. Jenter, på den andre siden, ”markerer reviret” sitt ved å berøre gutten. Ofte er det bare et lett trykk på armen eller skulderen mens man prater. Noen dyriske instinkter har vi altså ennå…

Nærkontakt av tredje grad.
Gratulerer! Du turte å snakke med drømmepersonen din og det så ut til å gå riktig så bra. Mest av alt har du kanskje lyst å hive deg over personen og aldri slippe. Men om drømmeprinsen/prinsessa akkurat har fått øynene opp for deg, kan dette virke litt voldsomt. Det er kanskje litt som om du endelig har fått den sagnomsuste monstergjedda på kroken. Haler du inn for fort ryker du kanskje snøret. Du må ta det sakte, samme hvor mye du har lyst å ha den gjedda i båten NÅ! SMS og msn er fint, men igjen, ikke overdriv. Og nå er det kanskje lov å ta litt på hverandre? Bare det å bli strøket i nakken eller over håndbakken er kjempebra flørting.

Det er viktig å gjøre ting sammen også. Se en film sammen enten på kino eller hjemme fra sofaen, gå en tur med rødming og pinlige pauser – om dere er sammen om det kan det faktisk binde dere sterkere sammen. Møt venner og ikke minst snakk sammen. Tør å være kreativ. Om du ikke er en stor poet, så overrask den andre med et eller annet de ikke hadde ventet. Klipp ut ord fra en avis og lag et teit kort dere kan le av. Elsker hun sjokolade så kom på besøk med hjemmelagde brownies. Digger han Playstation, smugtren på lillebrors maskin og utfordre ham neste gang dere er hjemme hos ham. Alt i alt, gjør noe som viser at du følger med på hva den andre liker.

Ingen happy ending? Om kjærlighetssorg og å bli avvist

Da jeg gikk i åttende klasse var jeg hodestups forelsket i en jente i parallellklassen. Hver eneste dag håpet jeg at hun ville møte blikket mitt. Og de få gangene hun gjorde det var jeg sikker på at hun var interessert i meg. Denne ventingen og kikkingen og håpingen varte i noe som virket som en evighet, sikkert ikke lengre enn en måneds tid. Endelig en dag da jeg gikk ned trappene på skolen møtte jeg henne og venninnen på vei opp. Dette var like etter vi hadde tatt klasse – og passbilder på skolen. Det var bare oss i trappen. Nervøst gikk jeg mot dem, da hun jeg var så forelsket i plutselig snakket til meg. ”Du Vidar?” Hjertet mitt hoppet over et slag. Nå skjer det, tenkte jeg. ”Har du et bilde av Kyrre?”, spurte hun. Hun var interessert i en av kameratene mine. Jeg gikk fra den høyeste sky til å bli begravd levende i løpet av et millisekund.


Det kan gjøre kjempevondt å bli avvist, spesielt når man er ordentlig forelsket, og har vært det lenge. Når man er avstandsforelsket drømmer man seg bort i sin egen forelskelse, og man blir faktisk ofte vel så forelsket i forelskelsen som i personen man er forelsket i, det er bare det at det er umulig å skille de to.

Fordi man skaper seg et bilde av hvordan denne personen er, uten at man egentlig kjenner den så godt, ender det ofte med at personen ikke passer det bildet av ham/henne du har laget selv. Derfor blir man forelsket i den personen man har skapt inni hodet sitt, men som man kanskje ser utenfor hodet sitt hver dag på skolen. Du tror at de ser hvilket fantastisk menneske du er, og tenker at personen vil komme til å bli like godt kjent med deg som du er selv.

Husk at er ikke mer alene og ensom etter at du har blitt avvist. Følelsen av å ha blitt forlatt er bare inni hodet ditt.

Husk at det er lov å bli lei seg og gråte litt. Det du må prøve å ikke gjøre er å grave deg ned i din egen sorg. Prøv å bli ferdig med sorgen. Ble det ikke så ble det ikke noe. Å synes synd på seg selv hjelper deg ikke til å komme over personen.

Og til slutt: selv om det kan virke som verdens dårligste trøst - det finnes faktisk andre fisk i havet. Så fortsett å svømme!





Kilder:
SIRC Guide to Flirting - What Social Science can tell you about flirting and how to do it

Flørting/sjekking hos Klara Klok



Spørsmål og svar

hvet ikke hva jeg skal si til han på MSN har du noen råd..?
Hei! Jeg skjønner godt at du er litt nervøs. Man blir gjerne det når man er litt forelska i en gutt :) Spør han hva han driver med, hva han skal gjøre den dagen eller i helga eller noe. Snakk om no...

Hvordan skal jeg få han?
Hei!Det virker som om du er veldig forelsket og er villig til å gjøre det meste for å få han. Selv om du syns det er flaut å spørre om dere skal finne på noe, så burde du gjøre det. Syns du ikke det e...

Hvordan kan jeg få oppmerksomheten hans?
Hei!Det du må gjøre er å vise engasjement for han! Flørt med han, snakk med han. Det å snakke med personen man liker den første gangen er ofte litt flaut, men etterhvert blir det mye letterer, og det ...

Liker han meg?
Hei Fint at du liker ung.no - det er hyggelig å høre. De beste tipsene vi har når det gjelder å flørte og finne ut om den andre er interessert har vi samlet i artikkel...

Liker han meg?
Hei Slik du beskriver ham, høres det på meg ut som han er interessert i deg. "Planen" din kan absolutt fungere. Ting tyder på at han allerede gir deg mange av de samme signalene el...

Når begynner man å date?
Hei Det er ikke noe fasit på når man starter å date, men du er ganske normal som ikke har datet når du er 15 år. Slapp av og ta det som det kommer, det er ingen vits i &...

Liker hun meg? Flørtetips?
Hei Det er ikke alltid like enkelt å finne ut om noen liker en eller ikke, for folk viser det på så mange forskjellige måter. Mange gir den de er forelsket i masse oppmerksomh...

jeg skriver egentlig for å si takk. takk for alt de...
Hei Tusen takk for herlig tilbakemelding. Det er så lett å lese at du har det bra.   Jeg vet ikke hva det var ung.no har gjort for å hjelpe, men vi er veldig, veldig glade fo...

Trenger flørtetips!
Hei Hvis du føler at dette er jenta for deg, er det bra du benytter anledningen og manner deg opp for å bli bedre kjent med henne. I de to artiklene under finner du en del gode fl&oslash...

Hva er normalt å snakke med jenter om, og når er det for tid...
Hei! Det er kjempemange som er i samme situasjon som deg. Det er ikke alltid like lett å vite hva man skal til det motsatte kjønn. Det er veldig vanlig å ha en såkalt "MSN-samtale" når man snakker på ...

    Han var visst 10 år eldre enn meg..
    Hei!Du opplever noe som er veldig vanlig. Det er ikke unormalt at man drømmer, tenker, savner den man har vært forelsket i- uansett hvor lenge det er siden. Det tar veldig forskjellig tid fra person t...

    Hei.. Jeg vet ikke helt åssen jeg skal begynne...
     Hei! Jeg er sikker på at han er forelsket i deg. Han er kanskje mer forsiktig med deg etter at du bare trakk deg unna da han kanskje ville kysse deg. Hopp i det. Ingenting å være flau over. ...

    tror du han liker meg?? og i så fall, hva skal jeg gjøre??
    Hei. Jeg synes at denne gutten både viser med ord og handling at han liker deg. At han danset med noen andre jenter på ballet, tror jeg bare at du må glemme. Det var jo deg han danset rolig med,og de...

    Hei:) Er det unaturlig at jeg som 14åring(1994) hadde...
    Hei! Det synes jeg går helt fint, for ett år betyr ingen ting. Hvis dere to har blitt forelsket i hverandre, spiller ikke alderen noen rolle uansett. Ønsker dere lykke til! Vennlig hilsen helses...

    jeg hater utsende mitt
    Hei Det er trist å høre at du er så lei deg fordi du har dårlig selvbilde.  Det er ikke uvanlig å ha dårlig selvtillit i din alder. Men jeg er sikker på at du har mange fine egenskaper...

    Jeg er forelsket i storebroren til en venninne..
    Hei!Det du først burde finne ut, er om venninnen din syns det er ok at du holder på å få kontakt med broren hennes. Det er mange som blir veldig irritert over venner som holder på med søsknene deres. ...

    Han har ikke svart. Hva betyr det?
    Hei Det var tøft gjort av deg å spørre om det - bra! Det trenger absolutt ikke bety noe at han ikke har svart deg på et par dager. Du må ha is i magen. Kanskje synes h...

    hvordan kan jeg vise at jeg liker henne? eller viktigest: hv...
    Hei. Det er deilig å være forelsket, og det er bare du som kan styre de følelsene. Du kan jo undersøke litt forsiktig om hun liker deg. Dette kan du gjøre på forskjellige måter, men det enkleste er...

    Hun liker ikke meg.. Råd?
    Hei!For det første burde du begynne med å snakke med henne regelmessig, og fortelle henne at hun så fin ut en dag. Flørt med henne, få henne til å føle at akkurat hun er spesiel... Og hvertfall i dine...

    Eg er såå forelska i en gutt som går i 10 klasse. Klarer nes...
    Hei. Det er veldig deilig å være forelsket, men av og til kan det bli litt for spennende.... Jeg synes at du skal stole på magefølelsen din. Denne gutten har gitt deg flere signaler om at han liker ...

 


Av Redaksjonen

Tips en vennDel denne siden

Hva vet du om forelskelse?


1. Finnes det noen aldersgrense på å være forelsket?
Nei! Alle kan bli forelsket!
Ja, bare ungdom blir det
2. Kan man forelske seg mer enn en gang?
Ja, selvsagt!
Nei, forelskelse er noe man føler kun èn gang
3. Hvordan kan du vite at du er forelsket?
Det kan man ikke vite.
Det er forskjellig. Mange kjenner at det kribler i magen, og man tenker på DEN personen hele tiden.
Du blir sint når du ser personen du er forelsket i.
4. Hvordan forklares forelskelse i naturvitenskapen?
Hormonene blir skilt ut fra kjertlene i kroppen, og fungerer som kjemiske budbringere mellom de ulike organene i kroppen.
At det ikke finnes.
Blomster og bier og slikt...
5. Hva er adrenalin?
Narkotika
Et hormon som aktiviseres når vi føler ekstra spenning, redsel, glede eller lignende.
En sukkertype
6. Hva er dopamin?
Narkotika
Et vitamin
Dopamin aktiviserer behag- og lystsentre i kroppen, og kalles derfor ofte for lykkemolekylet
7. Er forelskelse alltid bare fint og flott?
JA!
Nei, det fører ofte til kjærlighetssorg.
8. Hvordan kan du vise din forelskelse til gutten/jenta du liker?
Man kan holde seg langt unna.
Det bør man ikke vise.
Blikk-kontakt, smil, invitere med på noe, gi oppmerksomhet.
9. Er det vanlig å bli sjenert rundt den man er forelsket i?
Ja, man blir alltid sjenert da.
Nei, man blir mer modig.
Svært mange blir kjempesjenerte når de er forelsket, men man kan også bli mye tøffere,morsommere og slikt.
10. Er det slik at alle gutter er pågående, mens jenter er avventende?
Ja, det er alltid sånn.
Nei, det er en myte.
11. Hva er en rundbrenner?
En som kliner og roter med flere jenter/gutter og flørter med mange samtidig.
En som liker å brenne ting
12. Er aldersforskjell en grunn til å holde seg unna den man er forelsket i?
Det kan gjøre ting litt vanskelig, men det behøver ikke å bety at man må holde seg unna hverandre.
Ja, det går ikke hvis den er for stor.
Nei! Er man forelsket, så er man forelsket.
13. Finnes det noen regler i kjærlighet?
Nei, det finnes ingen regelbok.
Ja, det gjør det.
14. Hvorfor blir man sjalu?
Mangel på tillit og mistenksomhet kan føre til sjalusi
Fordi man er egoistisk

Les også

ung.nos flørteskole

Høstflørt (colourbox.com)Forelsket? Frustrert? I denne artikkelen får du gode du flørtetips som kanskje ken hjelpe deg med å kapre drømmegutten eller drømmejenta.
 

Tilleggskommentarer fra brukere

Her kan du kommentere artikkelen.

J15
25/06/2010 - 23:46
Det er en gutt i klassen som er syyyykt søøøøøt! Men alle som spør på han får et nei. Jeg er hodestupes forelsket i han. Jeg er redd for å få et nei også. (Og litt for at han kan være homo eller noe)
What shall I do!?
P.S. Syyyykt mange stavefeil her.

G13
17/06/2010 - 18:01
Hei!
Jeg er en gutt på 13år. Jeg begynte på skolen for noen måneder siden.
Det er en jente i paralellklassen som helt klart liker meg. Hun sier nesten hvær dag på skolen til meg "Skal vi kline" "Skal vi være kjærester?" Jeg er forelsket i henne også men tørr ikke si det. Hun er den "populære typen" mens jeg er ikke populær i det heletatt. Hva skal jeg gjøre? Hva skal jeg si til henne? Trenger flørtetips! Kan du hjelpe meg?

gutt 19
12/03/2010 - 19:55
har aldri hatt kjæreste før... er det normalt når man er 19 år? har prøvd meg på et par jenter gjennom tenårene mine men det har gått skeis... har hørt fra folk at man ikke må stresse for å få seg kjæreste.. det er mulig sant det men viss man ikke gjør noen ting kommer det ikke til å skje noe som helst.. mulig jeg tar feil... jeg prøver å vere meg selv... mange jenter som jeg kjenner ser på meg so en snill fyr og ikke noe mer... mulig jeg skriver masse usaklige ting her men hva bør jeg gjøre? er desperat xD

11/03/2010 - 11:05
jeg lurer på når man blir omskjert (red: du kan skrive inn til ung.no/oss ogfå svar)

Lizzie
09/03/2010 - 20:46
Kjærlighet forsvinner aldri,den kommer opp i andre former og fasonger. så om du ikke finner den hos en person så skal du være sikker på at du finner den hos noen andre! Ta ting som de kommer! :)

TALK!
09/03/2010 - 16:33
kjærlighet er som fotball...MÅ SNAKKE SAMMEN!!!

Maren`søtt
09/03/2010 - 13:36
til dere som tror at dere ikke får kjærligheten. Det er bare tull! den kommer og går. men du får den HELT SIKKERT!

ins
09/03/2010 - 13:34
just be yourself, maaaan

liker jenter
08/03/2010 - 15:45
liker fine jenter
liker snille jenter
liker søte jenter
liker morsomme jenter
liker sporty jenter
liker jenter man kan stole på
liker jenter som sier det de mener
liker jenter som sier hei
liker jenter som liker meg =)
14 år snart 15

06/03/2010 - 20:05
ingen liker meg,men jeg prøver lykken med flørting alikevel.

inløøøv
09/01/2010 - 03:21
man lever bare en gang. tror jeg... hopp i det! hva er det verste som kan skje om han/hun ikke liker deg? du dør da ikke. du kommer over han/hun tilslutt. om personen liker deg er det sikkert det beste øyeblikket i hele verden for deg. så ta sjangser. de kommer kanskje ikke så ofte, så ta de. tenk at du er et flott menneske og at du kan klare det. lykke til alle forelskede og ikke forelskede mennesker.

07/12/2009 - 21:23
Hei. Eg er ein gutt på 18 år og aldri hatt kjæreste og aldri egentlig vert i nærheten av det heller og er desperat for å meg kjæreste. Jeg var på en fest for ca en måned siden, der traff eg ei jente på 16 år fra samme kommune som eg er fra vi hilset først på kvarandre og pratet litt. Etter det har vi snakket på msn og vi begge tok masse initiativ i starten men så begynte hun å ta mindre initiativ og eg tok mer initiativ. vi møttes en gang til på fest to uker senere noe sånt og da ble de masse klemming på oss to, var litt fulle begge to. Men når har jeg fått litt følelser for henne men eg tviler på at hun liker meg. Hun prater ikkje så mykje til på meg på msn utenom viss eg sier noe eller spør hun om noe. Hadde vert flott med noen tips om hvordan eg kan prøve å få henne innteressert i meg:) (Red: Under emnet "Forelskelse" her på ung.no finner du et par artikler med tips, "ung.nos flørteskole" og "Forelsket? Ta det første steget". Lykke til!)

Bakeren
04/12/2009 - 14:37
når en gutt liker deg er han ofte litt fjern og klumsete, når dere snakker sammen prøver han å være interessert i det du sier, han ler av dårlige vitser og vist blikket møtes med en han liker holder han det ekstra lenge for så å fort trekke det til seg som om ingenting har skjedd. Eller han kan av og til prøve å unngå at blikkene deres møtes så det virker som om han ikke liker deg.



Noe du kan prøve er å få en venn/veninne til å spørre han om og gjøre noe (som han du vet at han kommer til å si nei til), og når han sier nei til og gjøre det, vent til etter fem minutter så spør du om han kan gjøre det vennen/veninnen spurte om og hvis han sier ja betyr det ofte at han liker deg. håper dette hjelper

lolz
01/12/2009 - 23:26
tips til "?????". prøv å ikke tenke så mye på henne. hvis kameraten din ikke er forelsket i henne kan du jo få han til å spørre henne hva hun synes om deg. :DDD

??????
01/12/2009 - 16:41
En jente jeg liker er forelsket i bestekameraten min... hva skal jeg gjøre

mr. goodguy
30/11/2009 - 01:06
d er ikke vanskelig å snakke med henne i d hele tatt. d er bare fint når vi gjør d :D

29/11/2009 - 22:35
Jeg elsker Kari Anne

Even
25/11/2009 - 17:00
Å, steike.
Tips til jentene:
1. le av dårlige vitser i ny og ne. Det kan bli svært pinlig om alle holder kjeft etter en morsomhet...
2. KLEM! Søren, det hjelper helt sinnsykt. Finn på alle mulige unnskyldninger for å gi gutten en klem.
3. Dill med håret.
4. Ikke dull med andre gutter. Sjalusi er ikke alltid bra.


Hjalp som bare F på meg iallfal.

j14
17/11/2009 - 16:37
for ca.6 månedeer siden ble jeg hodestups forelska i en gutt i klassen. Da jeg etter 3måneder endelig samlet opp motet til å spørre ham, svarte han "nei", og sa at han likte en annen. Jeg ble knust! Han og jeg har i flere år hvert veldig gode venner, og jeg brukte mye tid og krefter på å flørte, smile og snakke til ham. Han gjengjeldte både flørt og smil, men avviste meg alikevel.
Da jeg kom meg over forelskelsen, innså jeg at det var ikke vært det. Han likte meg ikke, og jeg brukte for mye tid på å få kontakt med ham.
Nå har jeg endelig funnet ut at det er faktisk en del gutter på skolen jeg kan snakke med. Ingen er spesielt pene eller interressante, men de er OK å snakke med.
Nå leter jeg etter en gutt på 14-16år som er snill søt, og han må være god mot jenta si. Det hjelper om han bor i Rogaland!

Mr. Street
09/11/2009 - 20:09
Takker ida for tipsene xD

susanna
27/10/2009 - 15:00
hei,jei synes der ikke er noe vanskli å snakke med den jei liker =) synes det bare er gøy nor jei snakker med han :)

ida . :-)
20/10/2009 - 16:08
Her er hint til gutter,som jeg og mangen av mine veninner liker.Og det gjør guttene mer sjangs !!! :-D

.
Vi elsker når dere smiler til oss .
Koselig med fine komentarer.
Har du bestemt deg for å spørre ,spør selv. Da er det større sjangs for at jenta sier ja !
Ver deg selv !


Det er ALT jeg har og si til dere Gutter !
Lykke til !;-*

09/09/2009 - 15:54
heei jeg er en jente på 16 år liker en gutt som går i klassen ..men er uskikker om han liker meg ,men tro dt ...noen ganger ser jeg at han ser på meg og smiller mens noen ganger smiller han og sier heeiii ...en gang da vi var på klassen skulle han spøre meg om jeg hadde teipp ...han klarte ikke å si teip ...han bare HAR DU?? ...HAR DU til slutt sa venina mi teip...jeg liker han veldig mye ...har fått msn hans har du råd om hva jeg skal si eller spøre ...?? vanlig hilsen jenta som elsker N....R

Hedi
06/09/2009 - 18:39
savner en gutt å prate med

oscar
02/09/2009 - 13:30
liker ikke og følge tips, liker og vere meg selv, flørting fungere bare midlertidig for og imponere, men hva er vitsen om hun finner ut hvordan jeg er sene uansett. Har aldri hatt drage, så flørting funker ikke for min del uansett, ser helt ok ut, men vansklig og passe inn, finner ingen damer på samme nivå som meg, jeg er litt sånn som slur i harry potter egentlig, en sarkastisk drittsekk med en slange fjes og en barnslig holdning, gidder ikke bli homo heller, passer nok ikke inn der heller ^^ har bare ikke blitt forelska enda er 17 for faen

glopp
31/08/2009 - 00:02
helt siden kjæresten min dumpa meg har jeg liksom flørtet med mange men blir ikke liksom forelska lengre.. det var så lett før.

Gutt snart 16
20/07/2009 - 15:08
Synes det er veldig fint når en jente smiler til meg, føler at det er et hint til at hun gjerne vil ha litt kontakt eller snakke med meg, bryr meg ikke så mye om en jente jeg ikke liker gjør det til meg heller.

Awsome Cool ShiT!
25/05/2009 - 20:40
Aws0me shit der ass! bra stuff her! ;)

Per 19
25/05/2009 - 14:25
Der klager som en haug med jentunger.. gå på reeber banen, mye deilige chicks der :D Ring meg da vel så skal du få høre noe grisete historier

Marianne
12/05/2009 - 09:30
Øyvind e smell heit, tror æ e forelska

12/05/2009 - 09:06
Hei !
vi hilser til oslobærtene fra kirkenes !

30/04/2009 - 15:31
Har vært forelsket i en som er 20 år, jeg er 16. Lurer på om han er interessert. Tingen er den at jeg henger bare med folk som er 18-20 år, men alle vet at jeg er yngre osv... Men jeg har jo snakket med ham en del, han smiler og alt når vi prater. Han er danselæreren min og da, og en gang berørte han meg på ryggen, veldig forsiktig da, og sa "veldig bra jobbet, fortsett sånn, så kommer det til å gå oppover."
Og han ser litt på meg veldig ofte og... hva betyr det? burde jeg gå videre og flørte litt åpenlyst?

Fortvilt!
30/04/2009 - 12:29
Jeg er en gutt på 15 år og er storm forelsket i en 40 åring, men alderen er ikke problemet, det er det at han er mann! Hva skal jeg gjøre?

tarmgass
17/03/2009 - 00:18
eni mehu derre ida, å dokker som hell på å klage, vær litt positiv, som sagt, d e masse homsa på gaysir, eller ka f d sto.
PS: yo yo yo

16/03/2009 - 17:00
jeg er kjempe forelsket i en jente i klassen, men vet ikke helt hva jeg skal gjøre vi er så og si bestevenner og gjør alt sammen men jeg vet ikke helt om hun er forelsket i meg, i så fall hva skal jeg gjøre?

o_O
13/02/2009 - 23:52
jenta jeg liker, og som garantert likte meg før liker garantert en annen nå.

Ida
09/02/2009 - 17:47
Tips til dere gutter :
1. Støtt henne i en vær sak.
2.Snakk ofte med henne, min ikke slik det blir slitsomt.
3. Si ofte til henne at hun er fin, snill og hyggelig. Men ikke det heller for ofte.
4. Vær med henne utenom skolen,alt skjer ikke der.
5. Si hun er fin ogl. selv om hun sier at hun har dårlig hårdag, klesdag, sminkedag,
el. Også utenom.
6. Vær åpen mot henne, og vi at du stoler på henne. Men ikke åpne deg mer en du føler. ( det er viktig! )

Bare tips, som jeg vet funker for en del jenter. :)

Gutten med ereksjoner
08/02/2009 - 03:33
Hei. Jeg er en 15 år gammel gutt og får stadig ereksjoner selv når jeg ikke er tent på. Jeg lurer på hvordan å bli kvitt disse deilige problemene. Hilsen Gutten med ereksjoner. (red. Du kan sende inn spørsmål til ung.no/oss)

Ronkern
08/02/2009 - 03:31
Æ e 16 år å fekk kjærsten t min bestevenn gravid å hu vill ha abort. kordan ska æ sei d t far mi som e prest og er faren t hu. Æ vil itj at æ eller søskenbarnet mitt ska komm i trøbel. (red: du kan stille spørsmål og få svar på ung.no/oss)

klæbb
02/02/2009 - 22:12
jeg har vert en komplett idiot, hun jeg liker brukte alltid å komme til meg og utfordre meg til ps2-spill og nå er hun så å si sammen med bestevennen min for sånn cirka 5. gang

heiu
02/02/2009 - 17:58
jeg har vært forelska i en gutt dødslenge. men det er komplisert. han er liksom ikke sånn som liker noen og sånn. vi har vært på kino sammen, men ikke noe mer. og det er lenge siden nå. jeg trodde jeg hadde kommet over han, og jeg ble forelsket i en annen, vi blesammen, og det virket perfekt. men etter hvert kjente jeg at jeg mistet følelsene for han. han var også god venn med min første forelskelse. jeg kjente at jeg fortsatt var forelsket i han første. jeg slo opp. jeg klarte ikke mer. nå er det eneste jeg tenker på han første, jeg føler vi er ment for hverandre, men jeg vet ikke om han føler det samme. hva skal jeg gjøre?

lovee
20/01/2009 - 21:21
eg e forælska i handball trænarn min

The boy
13/01/2009 - 15:42
Ett tips, jenter: Når jentene flørter med meg, smiler de bare og fniser. Det er nok til at jeg fostår at de liker meg ;)

moglj
01/12/2008 - 13:53
haha

29/11/2008 - 00:37
Eg e ei jente på 15 snart 16 år, eg er hovud stups forelska i ein gut.. men minuset er at han er 22!!
kva bør eg gjere?

lider i utenlandet
27/11/2008 - 13:54
jeg bor i utenlandet og har blitt holdt tilbake av dårlig engelsk, jeg gleder meg å komme til norge og kaste meg over og klemme alle jenter jeg kan komme over.

13 år
18/11/2008 - 19:23
liker en gutt, men har knapt snakket med ham... elsker stemmen hans... bare ham spurte meg o noe lite så føltes det som og han hadde sagt at han elsket mej... hva skal jeg si til ham... har aldri vært sammen med noen ... er 13 år

Stine
22/10/2008 - 19:45
Love sucks!! De aller aller fleste guttene går etter utseende. Og da har mange jenter dårlig sjangs. Hvorfor kan man ikke forelske seg av det indre og følelser istedenfor det ytre og ingenting?

jørgen
16/10/2008 - 20:04
eg ELSKER TERESE S.

anonym
14/10/2008 - 15:17
Jeg er helt forelsket i ei jente, men da jeg spurte henne sa hun at hun ikke har forelsket i meg enda. Jeg leste noen av innleggene her og kom fram til at jeg skulle prøve å unngå henne en liten stund, og nå spør hun meg hvorfor. Tips?

moi
22/09/2008 - 21:19
jeg er da 16 og er drit forelska i bestevennen til broren min, kjipt....jeg tror broren min veit det men han snakker ikke om det, og kompisen hans som er 19 er drit sjenert så han gjør liksom ikke en dritt, nå må jeg ta initiativet selv om jeg ikke er vandt i det x).....han bor i tyskland og jeg ser han ikke veldig ofte men jeg syns han er verdt det....han kommer om 6 dager.....hvordan får jeg han?.....

Jenta!
21/08/2008 - 08:38
Jeg er kanskje litt player / fester--- men det fins verre jenter i klassen. I sommer møtte fotball laget mitt en gutte gjeng, og da startet det hele. Alle fant noen de likte, men de fleste likte en gutt, ( me 2) men han var der ikke den ene dagen, så jeg tullet litt med de andre guttene, og alle jentene backet ut! så da ble jeg der alene. Alle de andre Jentene hadde gått rundt og slengt drit om meg, til og med min bestevenninne :-( de sa: "At jeg var skikkelig på hugget," "Player" "Hore" Jeg ble skikkelig knust, og har enda ikke kommet over det, forholdet mellom jentene i klassen har gått dårligere, også.




J14
21/08/2008 - 08:30
TIPS TIL DERE GUTTER!!!
Aldri stirr på jenten du liker. ikke sitt i timene og bare stirre på henne :( Det er noe av det værste vi vet, ta heller kontakt med henne, jorda faller ikke ned hvis vi snakker sammen.



j16
17/08/2008 - 18:41
Jeg fikk vite at en gutt var "in to" meg, jeg ble veldig glad for jeg var stupforelska i han. vi flørtet og pratet masse sammen. Men plutselig stoppet han å snakke til meg på msn, og ble sammen med siri(den mest populære jenta i klassen, selvfølgelig!)2 dager etterpå. Jeg er knust.. Dette skjedde for et halvt år siden, jeg er enda ikke over han. selv om forholdet til siri varte i kun 2 uker..

j15
17/08/2008 - 18:24
kjærlighet er noe dritt, gutter går etter utsendet. og da har ikke mange av oss en sjangs..

anonym jente...
16/08/2008 - 20:00
Til 14 år gammel gutt som er forelsket i en venninne:
Jeg er en 14 år gammel jente som tenkte å gi deg et lite tips. For å få henne til å bli sammen med deg er det viktig å gjøre henne tiltrukker :P
Finn ut hva hun syns er viktig med gutter og fyll ut kravene hennes. Og prøv å vær litt søt. :)

14/08/2008 - 03:41
Helluen :)
Æ e nu da en gutt på 14 år
Å æ like en jenta så synsykt godt...
Å vi e gode vænna å det e jo bra :)
Men så tenkte æ at æ hadde løst tel å bli ilag me ho men æ vet no ikke helt kordan æ ska spørre ho :S HJELP !!!

Usikre meg :(
11/08/2008 - 18:02
Et spørsmål til dere gutta: Åssen viser dere at dere er forelska?? Vet det varierer, da;) Men jeg har møtt en gutt. Det kan virke som om han liker meg, men det kan hende jeg har tolka alt feil! :( Jeg har hatt mye øye kontakt med han. En gang bare sto vi å så på hverandre. Begge to gliste=P Jeg liker han veldig godt, men jeg vet ikke om han liker meg:S Han er veldig hyggelig med meg, og vi tuller en del... Det har jo skjedd flere ting, men det er vel ikke no' vits i å skrive her xD Noen som har en formening??

Gutt 14
05/08/2008 - 19:00
Jeg var veldig forelsket i før, det ødela veldig mye for skole osv. Jeg er heldigvis ikke forelsket nå lengere. Det går mye bedre på skolen, jeg tenker ikke lenge på jenta eller jentene. Nå blir det lettere å satse på noe.

laila
04/08/2008 - 00:33
aaah...jeg er så forelsket i en gutt jeg møtte på ferie...men problemet er at jeg bare er 14, mens han er 17, så alderen er jo stor forskjell:( men er det noen mulighet for at en såpass eldre gutt som deler flere hobbyer med meg kan like meg:S?

The patient dude that has a girlfriend
15/07/2008 - 06:23
Don't try, let it happend naturally and don't think about it that much.

til usikker
13/07/2008 - 23:14
go for him
hvis han ikke liker deg kan du jo blåse av allt medog si det var kødd

10/06/2008 - 19:09
Hei!
Jeg begynner virkelig å lure på om han liker meg!?
Jo, det er en gutt som går i paralell klassa mi. Jeg har likt han ganske lenge. Jeg snakker med han når jeg får sjangsen, men han liker tydelig vis ei falsk jente i klassa mi...Vennina mi sa at hun bare later som at hun liker han...Det ser ut som han har funet ut at hun ikke liker han. Likevel så vet jeg ikke hva jeg skal skrive til han på msn. Og når jeg finner på noe å si så får jeg bare korte svar tilbake. Han gidder ikke å forsette samtalen. Jeg tror han vet at jeg liker han...Hva skal jeg gjøre??? Hilsen en frustrert jente?

g17
09/06/2008 - 18:24
Hei.
Jeg og en jente jeg liker i klassen har egentlig hatt et veldig godt forhold nå i år, begge begynte i samme klasse på 1.vgs. Rundt jule tider begynte vi å snakke en del som venner, og for nesten 2mnd siden spurte jeg om hun ville finne på noe, og det ville hun. Vi var hos meg og så på film og små flørta hele tiden, og til slutt kysset jeg henne. Hun ble ganske blid og etter det har hun sagt at hun liker meg, men etterhvert ble hun pluttselig helt care mot meg, snakket nesten ikke med meg, men hver gang jeg spurte henne sa hun at hun likte meg like godt fortsatt. Så etter 1mnd fant vi på noe igjen, det samme skjedde, og etter dette har vi jo snakket litt sammen, men selv om hun sier hun liker meg veldig godt, så virker det ikke sånn.
Hva skal jeg gjøre?

j13
06/06/2008 - 15:31
jeg liker en gutt veldig godt ,men jeg tørr ikke å spørre om vi skal bli sammen ,hva skal jeg gjøre? og hvor er det best å spørre? og hva skal jeg si når jeg skal spørre?

FluXz
04/06/2008 - 20:07
Jenta jeg er forelska i er forelska i en annen i klassen (vi går i klasse alle tre). Han er en stor drittsekk, og gjør alt for å få henne sjalu.. Før hun fikk vite at jeg er forelsket i henne trøstet jeg henne alltid og var så snill jeg kunne være når han hadde gjort noe. Jeg tenkte kanskje at hun ville komme over drittsekken og få øynene opp for meg. Slik ble det ikke; siden hun fikk vite om mine følelser har hun hatt sex med tre nære venner av meg og rota med venner av meg. Jeg har tatt ut en del aggresjon og frustrasjon på henne. Dvs. kalt henne hore osv. osv. Vi har snakket masse, og ingått kompromisser: Hun skal la være og være så åpenlyst ovenfor meg om hvem hun har sex/roter med, og jeg skal slutte med aggresiviteten og å være vennlig mot henne. Lang historie kort: Hun har gjort akkurat det han hun er forelsket i mot meg, og jeg syntes det er veldig dårlig gjort. Sist fest vi var på (etter vi hadde den lange samtalen om hva vi skulle gjøre for hverandre for å ordne opp i dette) sier hun til meg "Ååh, nå kom det mange kjekke gutter, for så å løpe rett bort til en av dem, hoppe opp på han og guide han bort til meg, hvor de da satt og flørta en liten stund. Jeg ble veldig deppa, og var litt arrogant/fiendtlig mot henne resten av kvelden.

Syntes dere at jeg overreagerer, eller at hun er hensynsløs? Jeg mener at hun har opplevd akkurat det samme som jeg opplever, og burde ta litt hensyn.. Slik er det også mye lettere for meg å komme over henne. Det er veldig liten sjangse for at det skal kunne bli noe mellom oss nå, og jeg gidder ikke bli sammen med noen jeg har måttet kjempe for så lenge uansett, for slik skal det ikke være. Det at jeg ser hun/han og en av de hun har hatt sex gjør selvfølgelig ikke saken bedre for meg.

Det er en vanskelig tid for meg, og jeg har veldig lyst til å møte en jeg kan være glad i og en som er glad i meg.

Håper dere kan si meg deres meninger om min situasjon. (Beklager hvis den er skrevet litt komplisert) og lykke til med kjærligheten til dere alle her på ung.no.

PS: Nå er det snart sommerferie, og jeg gleder meg veldig til å komme meg bort fra skolehverdagen og disse menneskene et par måneder. Jeg skal på mye kult i år, så det blir spennende å se om jeg kanskje møter noen ;)

Confused
04/06/2008 - 15:04
For omtrent et år siden flyttet jeg til en plass hvor jeg ble kjent med en utrolig morsom gutt. Jeg følte noe spesielt mellom oss fra første stund. Han spurte meg om å bli med på ting han liker å gjøre, han lånte meg jakken hans når jeg frøs og han behandler meg annerledes enn alle de andre jentene på skolen min. Han tullet alltid og så på meg og smilte. Fra alt dette trodde jeg at han virkelig likte meg. Så får jeg vite at han er blitt sammen med ei anna ei mens vi hadde “drevet” på. Ofc ble jeg sur og ignorerte han en stund men så begynte vi å få god kontakt igjen og nå begynner jeg å like han virkelig godt igjen. Skal jeg prøve meg eller vil han bare være virkelig gode venner??? Hvis noen kunne bare formidle sine tanker om d så kanskje jeg slipper enda et år med forundring ! TAKK

Tulla
31/05/2008 - 10:43
Er forelska i en pakistaner jeg! :) han er dritpen!

anonym
19/05/2008 - 21:34
Ja, jeg har en utrolig god god kompis. Min bestevenn. Han er kjekk og søt. Utrolig flørtete og poppulær. Jeg hvet ikke hvordan vi kom inn på det. Det hele startet med litt tull :P Men ihvertfall det vi tullet med var at vi skulle suge her og der:P Haha.. Og nå er han særiøs. Han gjør meg mye mer selvsikker. Han sier jeg har fin kropp osv ;) Men ihvertfall han maser om det hele tiden. Så hva burde jeg gjøre ?:) Ja eller nei. Jeg tenker noen ganger at det hadde vært spenndene, gøy og okeei. Men noen ganger har jeg absolutt ikke lyst. Skal være med han hjem om to dager såå fint om dere svarer eller kommer med noen tips snarest :) Haha!

danke^^,

hørmie
19/05/2008 - 08:21
det er typisk når en kjekk gutt i klassen ikke bryr seg om deg. han jeg møtte, er veldig søt og jeg falt pladask i forelskelse da jeg så han. desverre hadde han allerede kjæreste:( jeg ble deppa og fikk kjærlighetssorg

18/05/2008 - 23:38
Jeg har en kjæreste som ikke er det jeg vil ha eller, ikke akkurat det jeg vil ha!

Han gjør meg flau av og til og jeg synes ikke han har bra klesstil...
Jeg vil ha en som har bra klesstil og ser bra ut og bryr seg om hva han går i...
Det er ikke han! Han er sånn bæd boy på en måte drikker, røyker og han har hatt blitt tatt av politie for fylle kjøring OSV.. + at han har hatt sex 2 ganger med en svensk blondine som rett og slett er barbie, så han er klar for sex men ikke jeg...

Jeg hører av kompisene miine at han har sagt at han bare vil ha sex men når jeg spør han så begynner han å si jeg elsker deg og begynner å gråte nesten!

Jeg vet ikke hva jeg skal gjøre!? Jeg blir kvlam av å tenke på han noen ganger men, jeg blir noen ganger veldig glad av åtenke på han og vil være med han... Men det irriterer meg at når jeg tenker på at han raper, herverk med venner eller hvis han og venna hans promper OSV gutte ting altså.. det gjør meg kvalm og jeg har vurdert å slå opp flere ganger men så har jeg bare ikke gjort det.
Til tider elsker jeg han men noen ganger så blir jeg kvalm! Hva skal jeg gjøre??

Zwan 14år

amalie
16/05/2008 - 17:22
kjerlighet er vidunderlig :)
de to er som skapt for verandre.
bare ver i lag alle sammen ver venner....

J14
14/05/2008 - 19:54
Er veldig forelska i en gutt i 10 klasse.
Jeg tror han ser på meg en del , og er veldig grei og sånn når vi avogtil snakker sammen...
Tror dere denne gutten liker meg? Og i så fall;
hva skal jeg gjøre videre ?

(:

f
14/05/2008 - 19:42
Selvsagt kan jenter like gutter som er yngre enn seg. Har en venninne som holdt på med en som var et år yngre, vet også om andre jenter som har hatt yngre kjærester.

Lillian; han er interessert i deg! Men ta det rolig selvom.

usikker; ikke bry deg om de andre. Viss de ikke liker deg bare fordi du er forelsket i en "nerd" så er det virkelig ikke gode venner. Og alle de som ikke kjenner deg har ingen rett til å dømme deg før de blir kjent med deg. Ikke bry deg om hva de mener altså :)

13/05/2008 - 21:13
herlige tips faktisk, hahaa :D mm..jeg begynner å nærme meg tredje stadie..han og jeg er veldig goe venner, så jeg veit ikke hva jeg skal gjøre for å vise det seh..går veldig sakte fram nå:P

bohemii:D
13/05/2008 - 20:34
Jeg er en jente i åttende som er forelska i en gutt i tiende...Innmari typisk, hva? Men jaja ;D Kjærlighet er som vennskap med musikk. Deilig musikk! Kjenner musikken helt inn i hjertet, så jeg vet det er rett. Ikke bare en fjortis- greie...:D
Også lurer jeg på no` : Kan en 18/19 åring like en 13 åring???(VENNINNE SPØR):D

13/05/2008 - 13:53
Jeg var sammen med en gutt, også ville han ike mer. Jeg blei knust, men han likte meg fremdeles. Så en dag på skolen gikk jeg bort til han og spurte om vi kunne snakke. Han sa ja.. Og vi snakket. Og vi kom fram til at vi skulle prøve på nytt. Begge to skulle gi alt for at det skulle fungere. Vi er veldig forelsket. Det er en deilig følelse. Jeg vil ikke miste han igjen. Den beste gutten. Martin gutten min.

Så dere som leser dette: Og har det vanskelig i et forhold. Snakk sammen. Det funker. Og da blir det lettere å snakke om ting. Å ha et åpent forhold er kjempe bra. Lykke til , til dere som hat en kjæreste :)

meg
06/05/2008 - 23:38
jeg kjente gutten jeg liker veldi godt for noen år siden, men vi har mistet kontakten. dette gjør alt veldi vanskeli. jeg smiler til ham hver gang jeg ser han, og sier hei, men, jeg føler at han unngår meg. han snur seg liksom vekk eller forandrer retning når jeg kommer nært ham. dette er en utroli vond følelse..

usikker
05/05/2008 - 21:45
Det er denne nabojenta som jeg er hodestups forelsket i. Hun går i 10. klasse, jeg går i 9.
Lurte på om noen jenter i 15-17års alderen kunne svare om dere syntes noen yngre gutter er noe for dere

kjempe forelsket g18
20/04/2008 - 23:51
jeg skal snart fortelle hva jeg føler for en jente. jeg gruer meg veldig veldig veldig mye. vet ikke helt åssen jeg skal si det. hun fyller 20 år og jeg fyller 18 år, iår. det har skjedd veldig mye mellom oss uten å gå nærmere inn på det, men jeg tar veldig gjerne imot tips! kunne trengt det nå! så tusen takk om du kommer med noen hjelpende ord!

anomym
20/04/2008 - 23:39
jeg er forelsket i gutt som bor langt unna der hvr jeg bor.. å vi kan bare snakke på telefon. men jeg prøver å flørte med, ham men jeg har ingen tips hvordan man flørter over telefon


Lisa
15/04/2008 - 20:46
jeg liker en gutt som kanskje liker meg,og hvet noen om han liker meg eller ikke hvis jeg gir noen opplysninger... Han gir meg blikk veldig ofte han smiler til meg, og noen ganger sier han hade eller hei kun til meg.. fint hvis noen kunne svare!!!

Meg
03/04/2008 - 21:06
Noen som har noen gode måter og flørte på, i hele tatt ta kontak eller ett eller annet? det er og ta kontakt med en jente da.

mmmm
09/03/2008 - 18:58
jeg er en jente på 15 år,og jeg sa til den jeg liker at jeg lker han..Jeg er veldig glad for at han vet det,selv om han ikke lker meg enda så føles det bedre.
vi har bynnt å snakkes mer enn vi gjorde, og vi smiler og sier hei når vi møter hverandre. jeg har en følelse av at dette kommer til og gå bra..så jeg råder til dere og bare si det at du liker han. Men jeg var da så heldig som fant en ganske så snil gutt da..Lykke til:D...jeg håper dette ihvertfall vil gå bra

hjelp
09/03/2008 - 13:51
hei jeg er ei jente som er utrolig forelket i en gutt men han er et år eldre enn meg å jeg tørr liksom ikke å snakke med han...
hva skal jeg gjøre?

anonym
03/03/2008 - 19:42
Jeg er ei jente på 16 år som er fortsatt forelsket i gutten jeg gjorde det slutt med ! Hva skal jeg gjøre ?

meg
03/03/2008 - 19:29
Hei!..
jeg var omtrent sammen med en gutt, vi var skikkelig på dealern! vi kyssa og klina hele tiden, og når jeg endelig ville bli sammen med han, så bare dumpa han meg for en annen jente!! det er ERGELIG!! hater den jenta!!!

usikker
23/02/2008 - 00:01
Hei. =) Jeg har blitt kalt rundbrenner fordi eg var sammen med mange gutter på barneskolen. nå ar eg vert singel hele ungdomsskolen. de er fleire som har vert intrisert i meg, men bare nOOb'er og gutter som ikkje akkurat er populære i klassen. Men nå har eg eit problem, eg har blitt FORELSKA i en av low life'erene. Han er så UTROLIG søt=) vet ikkje ka eg ska jer.? ska eg bare drite i di andre å vise min kjærlighet overfor ham? :/ mvh usikker romantiker

09/02/2008 - 21:36
jo e fra sandes og ja tipså eie verden
, pågrunn av dem er jg sammen me hu jenta

09/02/2008 - 21:33
drit forelska i ei jente som heter noe med s men dt er bare at hun bare sier hun liker mg vis jeg bare hadde våre mg selv. vis jeg er mg sjøl så blir eg så i liker iche å banne men faen så følsom og ingen gutter vil vær me mg da. va skal jeg jr

???
16/01/2008 - 19:22
Heisann;)
Jeg er sykt forelsket i en gutt i klassen min, men jeg klarer liksom ikke å "flørte" med han, så han liksom skjønner at jeg liker han. Men når jeg leste den teksten her, klarer jeg sikkert å flørte så han skjønner at jeg liker han;)
Tusen takk for at dere har skrevet denne teksten;)
Stor klem fra en glad jente på 14år;)

Heha
07/01/2008 - 15:19
Jeg er forelska i en i klassen over, dere som har en i klassen er MYE mer heldig ! Jeg tørr ikke snakke med han. Husk en ting ; Endel jenter flørter med å være litt sur å kort, dere må slutte MED EN GANG! Det er skikkerlig mongo å være sur, prøv å virke glad, å ha bra utstråling foran din utplukkede ; )

07/01/2008 - 14:28
jeg har en gutt i klassen... han er driiitsøt, men jeg tør ikke flørte! uansett hva jeg gjør klarer jeg det ikke!pliis hjelp meg...



???
02/01/2008 - 21:39
Til jentene; liker dere badboy gutta, snille, eller noe sånt, bare lurer noe sinnsykt på det:p gutt 16..

13/12/2007 - 18:18
Hei.. Eg er en jente på 13år, Eg er KJEMPE forelsket i en gutt som er 18..! Men vi kjenner hverandre og er venner for han er beste kompisen til min store bror X(
Ka skal eg gjøre?

Eirik
08/12/2007 - 20:46
Gutter liker at jenter gir dem sexy blikk å at de er kåte og de liker spesielt hvis en jente spør om de skal pule... håper de rådene funker.

Jente 15
03/12/2007 - 02:03
hei,jeg er 15 år og har hatt kjæreste siden jeg var 9 år. det er 5 forskjellige gutter, men det er ikke det som er problemet. problemet er at alle gutta slost om meg å når de har vært sammen med meg 1 år eller 2 så blir dem lei.....fatter ikke hvorfor?? er det noe galt med meg?? de er alle eldre enn meg og det er på grunn av at jeg ikke holder meg sammen med de på min egen alder. jeg er opptatt av kjærlighet og det på grunn av heftig oppvekst sær jeg ikke har fått kjærlighet eller nærkontakt. jeg hater å sove alene og føler meg som et null uten kjæreste. nå er jeg singel og ser ikke noe som kan ligne et håp om at en eller i det heletatt den "rette" skal dukke opp. mange sier at man skal vente til man blir voksen med å finne seg noen å dele følelser med, men jeg mener at man trenger ikke å være voksen for å ha følelser.....hjelp!!!! jeg er desperat, kan ikke leve uten kjæreste....

Ragnhild
24/11/2007 - 22:36
En gutt jeg har interesse for, viste det seg at hadde intersse for meg også. Folk begynnte å snakka om det og si at han likte meg osv. Etter at dette kom ut, snakka vi mindre og mindre sammen. Det at en gutt i klassen min som liker meg står å holder rundt meg og klemmer på meg gjorde at han slutta helt å snakke med meg. Han rett og slett lukka seg helt. Selv liker jeg jo ikke gutten i klassen som driver å klenger på meg , men vi er gode venner og jeg klarer ikke å si til han (igjen) at jeg ikke liker det. Snakka nemlig med han i fjord om det ..

Det er pussig å lese alt det ovenfor . Hvertfall siden det meste stemmer :) Vi sender hverandre lange blikk og jeg biter meg i leppa å sånn når jeg ser han. :)

Jente14
06/11/2007 - 21:39
Så utrolig bra skrevet :) Men det med kjærlighetssorg så må jeg si at vi må bare fortsette videre. Jeg liker en gutt som jeg var sammen med for lenge siden, men sånn etter hvert begynte jeg å like han igjen. Og han liker meg ikke i det hele tatt lengere. Har noen tips om hva jeg kan gjøre/si til han? På forhånd. Takk

jente16
04/11/2007 - 12:19
døds bra tekst:)
jeg er er sykt forelsket en gutt:)
og alt stemmer. hver gang jeg tenker på han får jeg tusen sommerfugler i magen:) og når vi snakker sammen fikser jeg håret, ser i om alter slik som det skal. og nå, etter jeg har lest dette, tror jeg at han liker meg også:D

Lillian
28/10/2007 - 19:52
en gang jeg å noen venninner gjikk på tur lamme en gutt som jeg liker, så tok han plutsli hånden min, å når vi såg film satt vi ve siden av hverandre å så tok han å holt handen min da og :P Synst han var så søt da ;) Men er det et tegn på at han liker meg?

!?
18/10/2007 - 17:57
Jeg har nettop blitt dumpa , å alt er så utrolig facka nå ass!

Me :P
28/09/2007 - 17:24
Kjempe bra tekst, og det meste av det stemmer. Er selv 12 og har hatt flere kjærester ( 6-7 stk ) så vet en del om flørting.

oppgitt
25/09/2007 - 16:18
JEG HATER (…..)! FAEN DET ALDRI NOEN JEGNTER SOM VIL VÆRE MD MEG OG NÅR JEG ENDELIG FINNER EN SOM VIRKER SOM LIKER MEG KOMMER HAN OG FACKER OPP ALT!! FAEN ÅÅÅHH JEG HAR LYST TIL Å DREPE DEN JÆVELEN!!!!! FAEN!! HÅPER HAN BRENNER I HLEVETE! FAEN HVA ER DET JENTER SER I HAN? FAEN ALT GÅR TIL HELVETE MED MEG.. JAJA NOE SYNTES JEG ER MORSOM MEN DET ER ALRI NOE JENTER SOM HAR LST TIL Å VÆRE SAMMEN MED MEG! JEG VEDER PÅ AT DE IKKE HAR TENKT PÅ DET EN GANG.. FAEN JEG VIL DØ! ENESTE GRUNNE TIL AT JEG LEVERER ER FORDI JEG HAR SÅ GREIE VENNER UNTATT FACKINGS (….)
(red: du kan sende inn spørsmål og få svar på ung.no/oss)

j16
17/09/2007 - 13:18
hvorfor biter vi oss i leppen når vi flørter, eller er kåt?

f2army
11/09/2007 - 14:35
SYKT BRA flørtetips! Tusen takk for hjelpa!!!!!!!!!! (tusen !'er)

THX AGAIN! :D

Mvh: F2army

Poils
10/09/2007 - 16:00
Veldig nyttig og godt skrevet. Bra informasjon for den som er forelsket.

j14
09/09/2007 - 11:15
Leste siden, og masse er faktisk sant. Jeg er håpløst forelsket, og når jeg snakker med han gjør jeg alt det som står. Jeg fikser på håret, biter meg i leppa og fikser på klærene. Utrolig bra skrevet! Ambefaler alle å lese! :D

Arnold
06/09/2007 - 17:50
Jeg er nå forelsket i en jente som går i klassen min. Jeg har lyst til og flørte og prate med henne, men hun snakker om så rare ting.. Egentlig alle jentene på skolen min snakker bare om rare ting. Det er virkelig kjipt.. Menne bør jeg satse på en jeg ikke har sikkelig god kjemi med?:) Takk.

14år.

anders
05/09/2007 - 16:43
eg e homo me toffa

super sweet sixteen
05/09/2007 - 16:36
d e ein gutt, som eg e forelska imen eg har type, meg og han M'en min håle på kværandre. men tør ikje sei d t A'en ( Typen...) hilsen helene Duff

J15
04/09/2007 - 13:57
I påske ferien holt eg på me ein.. Me bjunte og krangla på telefonen,han drakk seg folle og klinte me 2 andre.. Ingen av de vennene mine så va der tørde og sei någe te mg.. Eg tilga han men me jor d slutt ijen for 5 uker siden og nå e eg skam forelska i han ijen! Sjipt!

anonym
03/09/2007 - 20:56
fint det, men litt sent for meg. hun ble med en annen før jeg fikk sagt noe. vil dø nå jeg =*(

j17
27/08/2007 - 17:52
Super side=)Anbefaler absolutt denne siden videre!Tror dette vill hjelpe meg videre.Love is in the air everybody;)

G16
13/08/2007 - 00:06
Jeg har vel ikke hatt veldig behov for disse tipsene, men det var jo kjekt å kunne lese litt om det. Jeg mener nå likevel at det er best å bli kjent med personen først, før man begynner å flørte, det gjør at man vet en del om personen. Det kan jo også hende at vennskap utvikler seg til sterke følelser for hverandre. Aldri si aldri.

Beate
02/08/2007 - 23:17
Eg er ei jente på 15år. Eg flørter mye med gutter på min alder, og menn flørter med meg. (eg ser eldre ut enn eg er..)
Når eg flørter med gutter på min alder, helt opp til 18år, så klarer eg ikkje å ta steget videre...
Eg finner aldri noe å snakke om..=(
Eg har så lyst til å snakke med noen kjekke som eg slenger lange blikk til å får blikk tilbak av, men ingen ting mer skjer så eg bare går...:S
Eg vet ikkje ka eg skal gjøre!
Please help me!!!

14 år
02/08/2007 - 12:12
Jeg liker veldig godt ein gutt som er eit år eldre en meg. Men jeg får ikke han til å legge godt merke til meg! Jeg vil at vi skal få øyekontakt. Jeg lurte på om hva er det gutter liker me jenter før di kjenner dem liksom viss dere skjønner.
Dere gutter som er liker fotball og er god i det, liker dere at jenter er interessert i fotball å sånn?

Hodestupt forelsket!
21/07/2007 - 22:52
Eg er en jente på 17 år. Jeg er forelsket i en gutt på 21. Først startet det som et godt vennskap, med fordeler. Etter hvert begynte jeg og få sansen for denne gutten. Jeg fortalte det til han og fikk et vondt nederlag. Han likte ikke meg. Men nå, 1 måne etter sa han til meg at han hadde fått følelser for meg alikevel. Jeg er skikkelig forelsket, men har noen tvil. Jeg kommer til og vera mye borte siden jeg skal gå på skole vekke ifra han. Bør jeg satse på ham??

Christine
18/07/2007 - 17:02
gløm det har lest det som står der så ikke det først hehe det e fløut


Christine
18/07/2007 - 16:56
har aldri hatt kjereste før men e drit førelska i en person men så lure eg på korsen man flørte så det blir vel ingen ting av den forelskelsen.

henrik
15/07/2007 - 21:36
ble lurt en gang når eg va liten og såret.
har ikke hatt en kjæreste siden den gang, eller aldri hatt

g18
15/07/2007 - 01:17
d var mye bra her:P selv om kunne d meste fra før:P. jeg bruker fotballen min når skal flørte:P d hjelper faktisk:O

j15
11/07/2007 - 18:52
Kjemepe bra at disse flørtetipsene ble lagt ut!!!!
Ble glad når jeg las det, tror kanskje en gutt liker meg nå som jeg har lest dette =)

moi
11/07/2007 - 17:30
hold hodet kalt, lat som om det ikk eer noe spess, gå bort å snakk med personen:) ikk ebegynn å flørt med en gang, bli litt bedre kjent først! det er faktisk ike så vanskelig:) være sjarmerende.. good luck

Legg inn en melding!

Ditt navn
Din e-mail (valgfritt)
Din kommentar (HTML-tagger fjernes)
 
Vote

Vote

Har du vist deg naken eller lettkledd på nett?








Kommentaren

Kommentaren

Gut 16:Hei, eg må faktisk flytte hjemmefra no til neste semester. Skulen eg må gå på for å få utdanninga eg vill er 2.5 time fra mor og far. Har skaffet meg ein hybel. Eg kommer altså til å bo alene og ser faktsik ikke på det som noe problem, kanskje litt einsamt ...
Gå til diskusjonen
Hjelpetjenester
Anmeld
Diskuter

Kommentaren

Gut 16:Hei, eg må faktisk flytte hjemmefra no til neste semester. Skulen eg må gå på for å få utdanninga eg vill er 2.5 time fra mor og far. Har skaffet meg ein hybel. Eg kommer altså til å bo alene og ser faktsik ikke på det som noe problem, kanskje litt einsamt ...
Gå til diskusjonen
Quiz

Quiz

Hva vet du om forelskelse?

Spørsmål: Hva er adrenalin?
En sukkertype
Narkotika
Et hormon som aktiviseres når vi føler ekstra spenning, redsel, glede eller lignende.
 

Skal du flytte hjemmefra?

blokkerNoen flytter hjemmefra fordi de er nødt, enten fordi de ikke kan bo hjemme lengre, eller fordi skolen de skal gå på ligger langt unna foreldrenes bosted eller. Andre flytter hjemmefra for de selv ønsker det og føler det er på tide.
 

Familieferie?

familieferie (colourbox.com)Det er ikke alltid like gøy å måtte være med kjedelige foreldre på ferieturer eller på helgeturer på familiehytta. Eller er det det? ung.no har spurt 6 ungdommer i alderen 16-17 år ut om ferieturer sammen med foreldre og familie.
 

Er du miljøvennlig?

Driver du resirkulering av søppel og tomemballasje?






 

Enslige mindreårige asylsøkere

Enslige mindreårige asylsøkereEnslige mindreårige asylsøkere og flyktninger er under 18 år, uten foreldre eller andre med foreldreansvar i Norge.
 
RSS