Sist oppdatert: 24.05.2012 kl. 23:58
Vennskap (foto: Endre Hesthagen)
Smarties:Er ikke meningen med gym at vi skal legge til oss gode vaner for resten av livet? Eller har jeg misforstått helt?
Skriv ut 0

Snowboard


Snøbrett, ung.noSnowboard markerer seg enda som en ung sport. Triks, kjøring og konkurranseformer utvikler seg fremdeles i et høyt tempo. Det bidrar til å skape den spenning og appell sporten har, særlig blant unge som ofte søker aktiviteter hvor de selv kan skape noe nytt.

ung.no - offentlig og kvalitetssikret
Snowboard kom til Norge på slutten av 1970-tallet. I starten ble det eksperimentert med snøsurfing på hjemmelagede brett i frikjøringsområder rundt om i landet. Etter hvert ble snøbrett akseptert i alpine anlegg. Det første NM ble arrangert i 1986. Norges Snowboard Forbund (NSBF) ble stiftet i begynnelsen av 1987 som et av de første i verden. Den første verdenscupen ble organisert i sesongen 86/87, og snowboard var egen gren i de siste Olympiske vinterleker.

Lek og frihet

Norges Snowboard Forbund er et særforbund i Norges Idrettsforbund på linje med andre idretter. De organiserer idretten både i topp og bredde. Frihetsfølelse, lek og utvikling er stikkord som alltid dukker opp når snowboard nevnes.



Ukens tema

Råd om hvordan takle det store fokuset på rettssaken etter 22. juli: ung.no/22juli

Still oss et spørsmål











Når lærerne streiker

streik (colourbox.com)Hva skjer med eksamen? Hvilken betydning har det egentlig for deg som elev hvis lærerne på skolen blir tatt ut i streik?
 

Soltips

SolbrillerTa vare på huden din, den skal du ha leeenge. Det kan være fristende å være mye ute i solen, husk bare:
- begynn solingen forsiktig
- beskytt deg
- ta pauser fra sola og
- bruk solbriller
 

Svarer du på SMS/telefon fra foreldrene dine?

mobil (colourbox.com)






 

Føler du treningspress?

jente løper (www.colourbox.com)
Hvorfor trener DU?







 
RSS