Spørsmål og svar
Jeg fingra så kom det noe brunt, som ligna litt på bæsj - hva er det?
Jente, 13
Hei, jeg fingra så kom det noe brunt ut som ligna litt på bæsj. Jeg er veldig redd og angrer veldig, men hva er det brune?
Svar
Spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid. Se spørsmål og svar som ligner for nyere spørsmål.
Hei jente 13 år!
Det brune er gammelt blod. Kanskje får du mensen snart? Utfloden kan også være litt brunlig før mensen kommer ordentlig i gang.
Det er ikke farlig å fingre og du kan ikke gjøre noe galt. Hvis man lager et lite sår og blør litt, gror det raskt. Det er bare sunt å onanere og bli kjent med sin egen seksualitet og hva man liker.
Håper dette var til hjelp.
Vennlig hilsen jordmor ung.no
Besvart: 20.10.2019
Oppdatert: 20.10.2019
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

