Spørsmål og svar

Forelsket, men hun er lesbisk

Gutt, 15

Jeg er forelska i en jente i klassen min, men hun har sagt at hun er lesbisk tidligere. Jeg lurte egentlig bare på hva jeg kan gjøre for å komme over forelskelsen siden jeg antar at sjansen for at hun noen sinne kommer til å like meg er veldig lav.

Svar

Hei!

Så fint at du skriver til oss!

Det er helt naturlig å bli forelsket i noen som ikke er tilgjengelige eller har samme legning som deg selv, og jeg skjønner at dette kan føles litt vondt.

Slik du selv beskriver er nok sjansen lav for at hun føler det samme tilbake, og hvis du vil gå videre er dette ofte det beste <3

Bruk tid på det som gjør deg glad og som gir deg energi! Vær med familie og venner, lær deg noe nytt, eller bruk tid på hobbyene dine! Engasjer deg i lokale arrangementer eller på ungdomsklubber hvor du kan møte nye mennesker og utvide nettverket ditt <3

Du har lov til å være lei deg, og trenger ikke kaste deg inn i noe nytt med en gang. Bruk tiden til å ta vare på deg selv, og en kjæreste vil dukke opp etterhvert!

Jeg har troen på deg!

Vennlig hilsen Ungdomsredaksjonen <3

Besvart: 6.12.2025

Oppdatert: 6.12.2025

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål