Hopp til hovedinnholdet
Gutt spiller på PC (colourbox.com)
No nudes for ypou - #ikkegreit (ung.no)
No nudes for ypou - #ikkegreit (ung.no)

Får en etterbetalt uføretrygd fra søketidspunktet?

Gutt 19 år
 

Spørsmål

Hei. Dersom man får uføretrygd, får man etterbetalt for tidsrommet som har vært i søknadssprossesen?

Besvart 25.01.2018 14:15
 

Svar
Hei og takk for at du skriver til oss

Etterbetaling av uføretrygd er kun aktuelt når virkningstidspunkt i vedtak er tilbake i tid. Uføretrygd etterbetales ikke for tidsrom bruker har mottatt arbeidsavklaringspenger (AAP). Jfr § 22-12.

Det skal fremgå av vedtak dersom det er aktuelt med etterbetaling i saken. Beregning foretas da av NAV Arbeid og Ytelser i forbindelse med vedtak.

Ønsker deg en fin dag videre :-)

Hilsen NAV i samarbeid med ung.no

Fikk du svar på det du lurte på?

Spørsmål og svar som ligner


Tilbake til spørsmål og svar om Økonomien din
Tilbake til spørsmål og svar
Les artikler om Økonomien din