Hopp til hovedinnholdet

Jeg har fått så våt skjede etter jeg sluttet med prevensjon med gestagen

Jente 20 år
 

Spørsmål

Dagen etter jeg sluttet med prevensjon som kun inneholder gestagen så har jeg fått utrolig våt sjede?

Besvart 12.09.2019 19:44
 

Svar
Hei

Det kan stemme. En vanlig bivirkning av gestagen er tørrhet i skjeden, slik at når du brukte prevensjon med gestagen kan du ha blitt mer tørr enn vanlig.

Vennlig hilsen helsesykepleier

Fikk du svar på det du lurte på?
Jeg synes også du bør lese:

Vanlige bivirkninger av p-piller og annen hormonell prevensjon

Trøtt jente i senga (colourbox.com)

Alle medikamenter som du tar har en virkning, men også potensielle bivirkninger. Så også de ulike hormonelle prevensjonsmetodene som finnes. Her finner du en oversikt over hvilke bivirkninger de ulike midlene KAN gi.

Les mer


Spørsmål og svar som ligner


Tilbake til spørsmål og svar om Prevensjon
Tilbake til spørsmål og svar
Les artikler om prevensjon