Hopp til hovedinnholdet

Jeg har vært i avhør, kan jeg få utskrift av avhøret?

Jente 20 år
 

Spørsmål

Hei. Har vært i avhør ang anmeldelse av voldtekt. Stemmer det at jeg ikke har lov å få selve arket med avhøret selv?

Besvart 09.01.2019 21:19
 

Svar
Hei

Du sier ingenting om hvilken status du hadde under avhøret. Dersom du har status som mistenkt under et avhør, har du krav på enten å få opplest avhøret eller å lese igjennom det. Dette betyr ikke nødvendigvis at du har krav på å få en utskrift av avhøret overlevert til deg. Du kan lese mer om dette i Forskrift om ordning av påtalemyndigheten § 8-14, 4. ledd.

Hilsen Juristen, ung.no

Fikk du svar på det du lurte på?

Spørsmål og svar som ligner


Tilbake til spørsmål og svar om Rettighetene dine
Tilbake til spørsmål og svar
Les artikler om rettighetene dine