Hopp til hovedinnholdet

Er WiFi jammere lovlig?

Gutt 17 år
 

Spørsmål

Hei. Jeg lurte på om det er lovlig å kjøpe en såkalt WiFi jammer til personlig bruk?

Besvart 30.08.2019 15:34
 

Svar
Hei

Så vidt jeg forstår av forskriften om registrering og krav til innførsel og omsetning av radio-, teleterminal- og nettutstyr § 4 må man være et registrert firma, med egen godkjenning for å innføre WiFi jammere.

Ekomloven skal sørge for effektiv bruk av radiofrekvenser, en jammer er det motsatte av effektiv bruk, og dermed er det ulovlig for deg som privatperson å bruke dette, selv om det er til personlig bruk. 

Du kan lese mer om dette i denne artikkelen

Hilsen juristen, ung.no

Fikk du svar på det du lurte på?

Spørsmål og svar som ligner


Tilbake til spørsmål og svar om Toll
Tilbake til spørsmål og svar
Les artikler om toll