Kan jobb i bokhandel passe meg?
Gutt, 15
hei, jeg har nylig blitt ekstremt interessert i bøker og lurte på om en jobb på en bokhandel ville vært passende for en gutt på min alder? jeg ville selvsagt ikke hatt noe imot forskjellige type oppgaver innen selve bokhandelen. setter stor pris på raskt svar!
Svar
Hei
Så kult at du har blitt veldig interessert i bøker! Jeg kjenner ikke deg personlig så det er litt vanskelig å svare på om det vil passe for deg. Men jeg tror du ihvertfall har et godt utgangspunkt siden du har en stor bokinteresse. Du kan lese om det å jobbe i bokhandel her.
I og med at du kun er 15 år vil det nok være litt vanskeligere for deg å få jobb, og jeg vet ikke detaljert hva arbeidshverdagen til en bokhandler består av. Jeg vil råde deg til å gå innom en bokhandel og spørre rett og slett, kanskje du kunne avtalt et møte med en av de ansatte og spurt om det du lurer på.
Håper du finner en god måte å få litt innsikt i bokhandel på.
Håper dette svaret var til hjelp. Lykke til!
Vennlig hilsen
UngInfo i samarbeid med ung.no
UngInfo er et informasjonssenter for alle under 27 år.
Besvart: 14.2.2019
Oppdatert: 14.2.2019
Fikk du svar på det du lurte på?
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål