Spørsmål og svar

Hva er lovlig og ulovlig porno?

Gutt, 14

Jeg var på pornhub også trykka jeg på en video men da jeg skulle gå tilbake så var jeg ikke på pornhub lenger! Det var bare en helt annen side som hadde bilde av en naken dame i et Facebook innlegg som sa noe om at jeg måtte trykke på en knapp! Jeg lukket fanen og gikk inn på nytt men det samme skjedde igjen! Er redd for at jeg har fått virus på iPhonen min.. jeg så på lovligporno men er redd for å ha gjort noe galt likevell. Pornhub er vel lovlig og jeg lurer på om jeg skal si noe til Mamma. Hilsen stressa fyr

Svar

Hei

Det finnes lovlig og ulovlig porno, som du kan lese om i artikkelen under. Så vidt jeg skjønner deg er du sikker på at det var lovlig porno i dette tilfellet. Hvis det er tilfellet har du nok ikke gjort noe galt.

Om du har fått virus på telefonen din kan ikke jeg svare på. Slettmeg.no har tidligere skrevet her på ung.no at PornHub er nokså trygt, og det er høyst usannsynlig å få virus fra den nettsiden. Det er likevel en del reklame, blant annet pop-up reklame, og da kan man fort havne på andre sider som kan være skumle eller som kan føre deg videre til andre sider igjen som kan være skumle. Men så lenge man holder seg på PornHub (ikke klikker seg videre på reklame osv.) skal det være trygt. 

Hvis du er bekymret for dette, eller har problemer med telefonen din, bør du snakke med en voksen du stoler på for å få hjelp. Om ikke du vil snakke med moren din, er det kanskje noen andre du kan få hjelp av? 

Hilsen juristen, ung.no

Besvart: 21.3.2019

Oppdatert: 21.3.2019

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål