Liker en gutt som ignorerer meg, hva gjør jeg?
Jente, 15
liker en gutt som likte meg og jeg ignorerte, fordi jeg likte noen andre. det vær en gutt i klassen som likte meg før et år siden fra 8-9. han vær så grei og brydde seg veldig mye om meg.han viste meg veldig mye oppmerksomhet at han likte meg, men jeg lata som at jeg ikke brydde meg fordi jeg vær forelska i en annet gutt. men etter jeg fikk hjerteknust fra han andre, prøvde jeg å få snakka med han men han ignorer meg veldig. jeg skjønner at det er vanskelig men jeg begynner å like han etter at han slutte å like meg, kan dere si meg noen som jeg kan gjøre svarr rask hilsen 15 åring jente
Svar
Hei
Takk for at du skriver til oss!
Her gjelder det å vise at du er interessert! Denne gutten er kanskje litt trist og lei fordi han har blitt ignorert. Det kan også være at han er redd for å bli såret igjen. Du må rett og slett vise ham at du er interessert! Ta masse kontakt og initiativ. Prat med ham og vis han at du virkelig ønsker å ha kontakt. Ikke vær redd for å sende snaps eller meldinger. Det viktigste er at han skjønner at du ønsker å snakke og at du viser interesse.
Etterhvert kan det også være greit å unnskylde. Forklar at du angrer på at du ignorerte han. Forklar ham situasjonen og beklag. Du mente jo aldri å såre han!
Det kan også være en idé å være helt ærlig med ham. Si at du liker han og forklar at du gjerne vil ha en sjanse til. Jeg skjønner at dette er utrolig skummelt, men i og med at han har likt deg før, kan det jo være en sjanse for at han vil gi det et forsøk:)
Les gjerne gjennom artiklene under!
Masse lykke til!
Hilsen ungdomsredaksjonen, ung.no
Besvart: 7.4.2019
Oppdatert: 7.4.2019
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål