Jeg vil stoppe mensen
Jente, 17
Hei, jeg har hatt mensen i snart omtrent 2 uker. Har ekstremt lyst til at den skal stoppe før helgen. Jeg har gått på p pillene mine (loette) i mens jeg har hatt mensen for å prøve å korte med men ser ut som hver gang jeg tar pillen så bare varer det lengre og lengre. Må ha prevensjon til helgen så kan liksom ikke stoppe med det heller. Hva burde jeg gjøre for å stoppe mensen? Eller er det et problem som har oppstått? Svar snart! Mvh jente 17
Svar
Hei
Småblødninger er en vanlig bivirkning ved bruk av p-piller.
Hvis du har prøvd å korte ned flere mensperioder etterhverandre, så kan det være du må ta alle de 7 hvite pillene slik at du får en større blødning og så gå rett over til nytt brett uten å ta de hvite pillene neste gang du er ferdig med de rosa pillene på brettet.
Du kan også be om å få resept på Microgynon, Mirabella eller Oralcon. Se her. Noen opplever at Loette har for lite hormoner i seg og må bytte til et annet p-pillemerke med litt mer hormoner. Dette kan du snakke med helsesykepleier om.Du kan bytte rett over til nytt p-pillemerke uten pause hvis du vil prøve om det hjelper mot blødningene.
Lykke til.
Vennlig hilsen helsesykepleier, ung.no
Besvart: 20.5.2019
Oppdatert: 20.5.2019
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål