Er det liksom greit at jeg sender nudes?
Jente, 13
Hei jeg er en jente, jeg liker og sende nudes. Er det liksom greit at jeg gjør det? Det er 100 % min egen vilje og jeg vil det, jeg blir veldig kåt av det og jeg liker at noen andre kan ha nytelse av kroppen min. Er dette greit, folk sier at nudes ikke er greit, men det er ikke noe skadelig tror jeg, jeg holder meg helt annonym. Kan dere plis svare på dette? ( PS. Elsket nettsiden deres :) )
Svar
Hei jente 13 år.
Så fint at du liker siden vår!
Jeg som helsepersonell kan ikke støtte deg, si at det er greit, at du sender nudes.
Jeg forstår at du liker å sende nudes og at du får seksuell tenning/kåthet av det. Det er bra at du holder deg helt anonym. Med det forstår jeg at ansiktet eller andre gjenkjennbare trekk, ikke er med på bildene.
Kan det være, at når du blir eldre, at du kan plages med at det finnes mange nakenbilder av deg ute i verden, og at du ikke har noen kontroll på de?
Kan det være at når du blir eldre, at du bekymrer deg for hvem som har bilder av deg?
Kan du snakke med de hjemme om dette, spørre hva de mener om at unge jenter sender anonyme nudes? Du trenger ikke fortelle at du gjør det. Men da får du høre deres mening om dette.
Du kan også snakke med helsesøster/helsesykepleier på skolen eller på helsestasjon for ungdom om dette.
Jeg håper dette er til hjelp for deg og jeg ønsker deg alt godt!
Hilsen helsesykepleier/spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no
Besvart: 25.5.2019
Oppdatert: 25.5.2019
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål