Spørsmål og svar

Kondomet sprakk

Gutt, 16

Jeg er en gutt på 16 år og jeg hadde sex med kjæresten min som er 15. Kondomen sprakk uten at jeg merket det så kom jeg inni ho. Jeg aner ikke hva jeg skal gjøre fordi apoteket åpner ikke før om 2 dager. Jeg er livredd

Svar

Hei

Så fint at du kontakter ung.no og så bra at dere brukte kondom.

Jeg vil anbefale dere å få kjøpt nødprevensjon så snart apoteket åpner og at hun dermed kan få tatt nødprevensjon/ angrepillen.

Det er ingen god følelse å gå slik og være livredd og særlig når dere var forsiktige og brukte kondom så var ikke dette en situasjon dere ønsket da kondomet sprakk.

Jeg vil anbefale dere å snakke med helsesykepleier på skolen, eller dra på helsestasjon for ungdom slik at dere kan få snakket om prevensjon dersom kjæresten din ønsker å starte med dette. Det kan også være lurt at hun får tatt en graviditetstest om tre uker, test får hun gratis hos helsesykepleier/helsesøster. Men ta gjerne en tur innen den tid slik at dere får snakket om prevensjon.

Håper dette er litt svar på det du tenker på

 

Vennlig hilsen

Amathea, i samarbeid med ung.no

Besvart: 4.11.2019

Oppdatert: 4.11.2019

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål