Bruker p-piller og hat en liten blødning, gravid?
Jente, 16
Hei Jeg går på p-piller. Fikk mensen 5. Pillefrie dag, tidlig på dagen i dag var det MYE blid, men nå på kvelden er det nesten ikke blod, bare slim! Kan dette være en festeblødning og at jeg er gravid? Hadde sex for 4uker siden og glemte å ta en p pille, men tok den innen 12 timer.... men ja kan jeg være gravid? Er det mensen? Eller festeblødning? Eller spontanabort? Passer ikke å være gravid nå så håper det er normal bortfallsblødning.... Vh j16
Svar
Hei
Siden du bruker p-piller, og fordi du tok den glemte p-pillen din kun ca 12 timer for sent, er muligheten for at du kan være gravid svært liten. Jeg er altså ganske sikker på at blødningen din kun er en normal bortfallblødning. Du fikk også blødning i løpet av den pillefrie uka noe som tyder på at dette ikke er en festeblødning. Det er dessverre umulig å gi et sikkert svar på om blødningen er en spontanabort, men jeg tviler litt på dette også. En spontanabort såpass tidlig vil uansett ikke være grunn til behandling eller legetilsyn. Kroppen ordner liksom opp helt selv.
Jeg synes altså ikke at du trenger å bekymre deg over dette. Men om du fortsatt er veldig usikker, er det kun en graviditetstest som kan gi deg et helt sikkert svar. Denne kan du eventuelt ta på helsestasjon for ungdom om du ønsker det. 
Vennlig hilsen jordmor, ung.no
Besvart: 1.12.2019
Oppdatert: 1.12.2019
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål