Spørsmål og svar

Hva betegner dere som et enkelt inntak?

Annet, 20

Hei. Ser dere skriver at THC er ute av urinen etter 4-7 dager etter enkelt inntak. Hva betegner dere som enkelt inntak? Røykte 1 joint for 17 dager siden, tester fremdeles positivt.

Svar

Hei



Når vi bruker begrepet "et enkelt inntak" mener vi enten at en person kun har røyket en eneste gang, eller at det er så lang tid siden forrige gang vedkommende røyka at tidligere inntak ikke vil ha innvirkning på påvisningstiden.

Uansett er det variasjoner fra person til person når det gjelder hvor lang tid rusbruk kan påvises med en blod- eller urinprøve, ettersom vi forbrenner stoffer i forskjellig tempo. Minst like viktig er styrken på rusmiddelet, hvilken mengde som er inntatt, og over hvor lang tid denne mengden er inntatt. Våre opplysninger på dette området er derfor kun veiledende.

Hilsen RUStelefonen 915 08588
www.rustelefonen.no

Besvart: 16.1.2020

Oppdatert: 16.1.2020

Vi har valgt ut dette for deg

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål