Spørsmål og svar

Hvordan gjør jeg det "the first move"?

Gutt, 14

Heisann, jeg liker en jente på skolen min. Jeg er god venn med en noen av hennes venner, men vil bli mer close med henne. Vi har snappa litt før, men vi har liksom stoppet litt. Føler litt at ho ikke bryr seg når jeg sender snap, ho bare ignorerer meg. Men det er litt mixed signals fordi hver gang jeg kommer med en vits ler henne, selv om den er dårlig. Vi snakker ikke så mye da. Hvordan begynner jeg å være mer med hu og hvordan gjør jeg «the first move»?

Svar

Hei

Jeg synes du skal gå bort til henne og prate til henne! Du tenker kanskje nå at du ikke tør, men du kommer til å angre på det om du ikke gjør det. Det er viktig å tørre å ta det første steget om man er forelsket. Kanskje liker hun også deg, men at hun ikke tør selv? Noen må ta initiativet, og det kan like gjerne være deg! Hvis du vil at det skal skje noe, så må du ta kontakt med henne. Smil til henne når du ser henne, og prøv å holde øyekontakten lengre enn vanlig.

Du snakker jo allerede litt med henne, men du kan jo spørre om å bare være med henne også?

Ta det første steget! Mange angrer på at de ikke gikk bort til den de liker. Det er ikke så skummelt som man skulle tro. Det kan være at du får avslag. Men hva så? Da kan du vite at du var tøff nok til å følge hjertet ditt. Men tenk om du får et ja og et smil tilbake? Hvis du ikke tar det første steget vil det kanskje aldri skje.

Les artiklene nedenfor! :)

Hilsen ungdomsredaksjonen, ung.no

Besvart: 2.4.2020

Oppdatert: 2.4.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål