Har det vanskelig hos far/stemor
Jente, 14
hei eg er en jente på 14 år. eg har det vanskeligt hjemme men det er ikkje nor spessielt som er farligt eg skal flytte til faren min pga dette. pappa og stemoren min krangler mye og eg må ha pause fra og være der. eghar vert hos mamma i 2uker no og eg klarer det ikkje meir. eg griner og griner å eg vet ikkje hvem eg kan snakke med. er det noen eg kan ringe, melde eller sende mail til? Eg har snakka med pappa isted og han sier at det kanvær eg må bli hær en stund til, men det klarer eg ikkje eg holder på å gå fra vettet. plis vsar
Svar
Hei jente 14 år
Skjønner at det er vanskelig å være deg om dagen og at du kjenner på et behov for å snakke med noen. Vanligvis så ville jeg anbefale deg å ta kontakt med helsesykepleier på skolen, men det er ikke sikkert det funker i coronatiden.
Du kan imidlertid sjekke nettsida til Alarmtelefonen for barn og unge og der vil du finne både telefonnummer, chat og mail til noen som du kan chatte eller snakke med.
Hilsen Alarmtelefonen for barn og unge (116 111) i samarbeid med ung.no
Du kan ringe oss på telefonnummer 116 111. Erfarne vakter tar telefonen hver dag mellom 15:00 og 08:00. I helgene er linjene våre åpne hele tiden. Du velger selv om du vil være anonym.
Besvart: 29.4.2020
Oppdatert: 29.4.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål