Jente 15 år! Har hatt sex med kondom. Lurer på om jeg kan være gravid?
Jente, 15
hallo eg lurer på om eg e gravid. For eg hadde samlei med en gutt med kondom. det var ikke hull på kondomen. Å han kom ikke inni meg heller. Men jeg er redd fordi jeg har hatt mensen smerter utenom mensen. men jeg pleier å ha det. Men jeg er bare beskymret å trenger bekreftelse. Tror dere jeg er gravid?
Svar
Hei!
Det er nok lite sannsynlig at du er gravid.
Du skriver at kondomen ikke sprakk. dersom den var på under hele samleiet, kan du nok føle deg trygg på at du ikke er blitt gravid Kondom er nemlig et godt prevensjonsmiddel, når man bruker det riktig, slik dere har gjort.
Du nevner at du har brukt å ha litt menssmerter utenom mensen. Det kan være at du da har hatt eggløsning. Da kan det kjennes litt ut som menssmerter.
Dette går nok helt fint!
Jeg legger ved en artikkel som du også kan lese.
Ønsker deg lykke til!
Vennlig hilsen helsesykepleier, ung.no
Besvart: 6.7.2020
Oppdatert: 6.7.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål