Når får jeg svar fra hybelhuset og hvordan er det med borteb.stipend?
Gutt, 15
Heisann. Jeg har fått kommet inn på førstevalget mitt i en annen by. Jeg søkte faktisk på hybel i mars, på samme tiden som jeg søkte på skoleplass. Nå lurer jeg på om når jeg kommer til å få svar, og om det hadde vært en god ide å søke på nytt. Hvis jeg husker rett så er hybelhuset eid eller ledet av skolen. Etter det lurer jeg på om borteboerstipend, og hvordan jeg skal søke på det og sånt.
Svar
Hei
Gratulerer med å ha kommet inn på førstevalget.
Jeg ville ringt hybelhuset og spurt om når du får beskjed om du har fått tildelt hybel. Det kan være skolen, kommunen, fylket eller en studentskipnad som drifter hybelhuset.
Angående borteboerstipend. Det kan være flere grunner til at du har rett på borteboerstipend. Se artikkelen jeg har lagt ved svaret.
Nederst i artikkelen ligger det en link til Statens lånekasse for utdanning. Jeg antar at du må ha en adresse i den byen du skal flytte til før du kan søke om borteboerstipend.
Derfor er det viktig at du prioriterer å få svar på om du har fått hybel eller ikke.
Når hybel er på plass kan du søke. Gjør det så snart som mulig.
Lykke til videre og god sommer
Vennlig hilsen helsesykepleier
Besvart: 18.7.2020
Oppdatert: 18.7.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål