Spørsmål og svar

Søkt vg3, er 20 år. Har jeg brukt opp retten? Hva gjør jeg for å komme inn?

Jente, 20

Hei jeg søkte skoleplass VGs 3 men står på venteliste 8plass. Hvor stor sjanse er det for å komme inn? Jeg har også brukt opp skoleretten. Hva gjør jeg om jeg ikke kommer inn? Hvordan skal jeg fullføre tredje året da? Må jeg ta voksenopplæring ?

Svar

Hei

Du er nå 20 år og vet ikke hvor mange år du har gått på videregående skole? Har du kun gått vg1 og vg2 så har du rett ennå. Du har også en fullføringsrett dersom du ikke har fullført noe. Dette vet du sikkert selv eller du kan kontakte inntakskontoret å høre. 

Er du heldig så kommer du inn da du nå står på 8. plass. Du kan evt sjekke om det er like mange søkere på andre skoler som har påbygg. Man kan ta fag som privatist også for å få studiekompetanse.

Lykke til!

Rådgiver vgs

Besvart: 13.7.2020

Oppdatert: 13.7.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål