Kan jeg reise på utveksling fra naturbruk med dyrefag på Stend VGS?
Jente, 15
Hei, jeg har veldig lyst å dra på utveksling til LA i andre klasse, men går dyrelinjen på Stend VGs. Er det mulig selv om jeg går den linjen?
Svar
Hei jente 15 år,
Naturbruk med dyrefag er en yrkesfaglig linje på VGS, og det er derfor litt mer vanskelig med utveksling. Utveksling i VG2 er stort sett for de som går på studiespesialiserende linje. Det er ikke mulig å ta hele VG2 i utlandet for de som går på yrkesfag, fordi yrkesfagene er mer forskjellig lagt opp rundt i verden.
Hvis du skal ta fagbrev kan det være mulig å ta deler av læretiden i utlandet. Dette kan du undersøke med din fylkeskommune.
Hvis du skal ta påbygg på VG3 kan du reise ut for å studere i utlandet etter VG3, enten et årsstudium eller lengre.
Hilsen ANSA i samarbeid med ung.no
Besvart: 15.8.2020
Oppdatert: 15.8.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

