Spørsmål og svar

Hva må jeg gjøre for å godta av jeg er homofil?

Gutt, 17

Hei. Jeg er homofil og skammer meg helt sykt så det gjør vondt liksom. Jeg hater meg selv! Hva kan jeg gjøre for å godta meg selv som homse?

Svar

Hei gutt 17.

takk for at du tar kontakt med oss.

Det er leit å lese at du skammer deg, har det vondt og hater deg selv. Slik skal det ikke være.

Det er ingenting galt med å være homofil. Jeg skjønner at det er vanskelig å tro på nå, men det er mange som har kjent på det du deler. 

Jeg vil be deg om å snakke med noen, for du skal ikke bære på dette alene. 

Du har jo tatt et kjempe tøft steg, ved å skrive til oss og jeg vil gjerne at du snakker mer med noen om hvordan du har det. Snakk med helsesøster på skolen din, noen venner eller kanskje du har en i familien du stoler på som du føler du kan snakke med tankene dine om. Det er mulig, selv om det føles veldig vanskelig nå. Vi er mange skeive som gjerne hjelper også, hvis du tenker det kan være fint å snakke med noen av oss så ta kontakt med noen av disse:

Youchat

Ungsomstelefonen

Helsestasjon for kjønn og seksualitet

Hilsen Youchat i samarbeid med ung.

SNAPCHAT:

Chat med oss om det du måtte ha på hjertet på Snapchat :

Snapchat: yhelseutvalget 

 

 

 

 

Besvart: 25.2.2019

Oppdatert: 25.2.2019

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål