Spørsmål og svar

Har fått lange svarte hår på armen og fingrene etter gipsen

Jente, 17

Hei! Jeg har hatt gips i tre uker nå på armen pga sene som har blitt flytta på (usakelig). Og når som jeg har tatt av gipsen og hatt den av et par dager ser jeg at jeg har fått svarte lange går på fingerne og oppover hånden noe jeg syntes er kjempe ekkelt og stygt!! Hvordan kan jeg få fjerna de håra for godt!! Vil bare ha vanlige korte lyse hår der som det var før gips :/ Jeg trives ikke med dette i det hele tatt og går rundt med en ekkel klump i magen og følelse på grunn av de hårene. Jeg kommer ikke til å nappe eller barbere for da kommer d bare tilbake og enda mer og tykkere hår Jeg syntes d er kjempe ubehagelig og d fører til at jeg gjemmer hånden under genseren og tenker på d hele tiden. Er veldig slitsomt

Svar

Hei jente 17 år

Dette er helt vanlig.

Når hånden din er gipset blir det lite berøring av huden på din hånd og fingre, og dermed får håret gro uten at det blir forstyrret av noe rundt.

Dette vil gradvis bli borte, og du er snart tilbake til der du var. Nedenfor kan du lese en artikkel om dette, slik at du kan få mer informasjon om dette.

Her kan du lese er artikkel om hvorfor det vokser mer hår på en gipset arm.

Håper at du fikk svar på ditt spørsmål.

Lykke til!

Vennlig hilsen Helsesykepleier, Ung.no

Besvart: 3.5.2019

Oppdatert: 3.5.2019

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål