Følte at jeg tissa på meg litt men bare at det var i vaginaen. Hva skjedde?
Jente, 14
Jeg følte at jeg tissa på meg litt men bare at det var i vaginaen, det hullet ja. Hvordan skjedde det??jeg fingra men følte ikke en sånn orgasme følelses greie..
Svar
Hei jente 14 år.
Når det blir vått, kan det føles litt som tiss. Men det er altså ikke det.
Når du blir seksuelt tent/kåt blir skjeden våt. Det lages skjedesekret/slim/væske i to kjertler som ligger like innenfor skjedeinngangen. Denne væsken kan være hvitaktig.
Når du blir kåt lages det også skjedesekret i to av de indre delene av klitoris.
Det kommer også mer væske gjennom skjedeveggen når hele underlivet forsynes med mer blod.
Når den seksuelle tenningen er på topp er skjeden ordentlig våt og utvidet. Skjedesekretet kan sive ut av skjeden under og etter seksualiteten.
Det at skjeden blir våt er altså et tegn på at du er kåt. Da kan du onanere, stimulere kjønnet ditt til orgasme.
Den letteste måten å få orgasme på er å stimulere den ytre delen av klitoris til orgasme. Det er noen, omlag 30 % som nyter fingring inne i skjeden.
Se artikkelen om kåthet, onanering og orgasme.
Nyt kroppen og kjenne ditt!
Jeg håper dette er til hjelp for deg og jeg ønsker deg alt godt!
Hilsen spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no
Besvart: 23.5.2019
Oppdatert: 23.5.2019
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål