Jeg og kjæresten hadde sex, så kom mamma og pappa.
Jente, 14
Hei! Jeg har type, og vi har vært sammen i 6 måneder. Vi koser oss veldig sammen, og elsker hverandre. Vi overnatter hos hverandre osv, foreldrene våres har ikke noe i mot det. Men her kommer problemet. I helgen som var, så hadde jeg besøk av typen, Mamma og pappa var ikke hjemme... jeg og typen så på film, klokka ble 00.00 ca. Så begynte vi å kline, i sofan, kledde av hverandre, så hadde vi sex(det var sjuuuuuuuuukt digg) men plutselig mens vi hadde sex, så kommer mamma og pappa hjem, og hører oss
Svar
Hei
Fint at du skriver. Det hørtes ut som en litt flau opplevelse. Men det kan jo skje, og da er det bedre å snakke om det etterpå enn å late som ingenting. Foreldrene dine har sikkert en del spørsmål i forhold til om du beskytter deg med prevensjon, og om hvordan du tar vare på deg selv.
Når du får mulighet, synes jeg du skal fortelle dem om at du ble veldig flau, hvis du ble det. De forstår nok, men er samtidig foreldrene dine og synes nok det er veldig tidlig at dere har sex.
Jeg vil anbefale dere å ta kontakt med Helsestasjon for ungdom der dere bor, og få råd der om prevensjon. Da tar du selv ansvar for kroppen din og kan si det til dine foreldre. Da vil de bli tryggere og dere får kanskje et mer åpent forhold etterpå.
Husk at alt som er flaut og kleint, det går over etter en stund.
Vennlig hilsen helsesykepleier
Besvart: 15.6.2019
Oppdatert: 15.6.2019
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål