Pult for første gang, det var bra. Mamma og vennina mi er skuffet. Alt teit
Jente, 14
Hei! Jeg vil snakke litt om min første gang. Jeg hadde sex for første gang i februar. Det var med stebroren til venninna mi når hun var borte på ferie. Jeg skulle dra å hente noe hos henne, og sa ifra til han siden vi da tok samme buss hjem. Vi hadde snakka litt på Snapchat om liksom at det ikke var så viktig hvem man mista jomfrudommen sin til i 2019. Han sa en del ting for å overbevise meg til at vi skulle hooke/pule for jeg nølte litt. Vi endte iallefall opp med å pule to ganger og det var ikke ubehagelig eller noe. Synes det var digg. Men angret etterpå. Venninna mi fant det ut og deretter mamma. Begge to var veldig skuffet over meg. Jeg får ikke lenger dra til venninna mi og mamma stoler ikke like mye på meg lengre. Stebroren var forresten 15 år og jeg var 13. mamma ville anmelde det hvis han hadde vært over 16 år... Det er liksom greit at jeg har fått vite hvordan det er å pule, men alt ble litt teit. Jeg og han prater btw minimalt ilag også nå.
Svar
Hei
Så fint at du hadde glede av å prøve hvordan det er å pule. 
At mammaer blir skuffet kan henge sammen med at. Nå forstår hun at den lille jenta hun er mamma til har begynt å få et eget liv. Et  som hun ikke får full tilgang til lenger. Det kan oppleves skremmende for mamma å miste noe kontroll. Mamma får ikke beskyttet deg på samme måte som hun har vært kjent med fram til nå. 
Kanskje en forklaring på mammas reaksjon på det du har gjort.
Det triste er at du beskriver at du har mistet noe av friheten din. Kan dere snakke sammen? gjør det. Har mamma behov for å vite så se hva du er komfortabel med å fortelle mamma.
Vil du diskutere tankene dine anonymt har du mulighet på
Røde Kors hjelpetelefon for barn og ungdom, tlf: 800 33 321 her møter du voksne som har tid og lyst til å lytte og snakke med deg, helt anonymt. De som svarer på telefonen er vant til å snakke med barn og unge. Du kan snakke med hjelpetelefonen om alt, enten du er glad, trist, redd, lurer på noe eller du trenger hjelp. Åpnet hver mandag til fredag kl 14.00-20.00. Du kan også ta kontakt over nett. Nettside: www.korspahalsen.no
Ta og en titt på artiklene jeg har lagt med.
Lykke til Vennlig hilsen helsesykepleier.
Besvart: 17.6.2019
Oppdatert: 17.6.2019
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål