Spørsmål og svar

Hvordan sletter jeg nakenbilder på avveie?

Gutt, 18

Hei jeg gjorde en stor feil for en stund siden . Det var en dame som kontaktet meg på Instagram og spurte om Nudes4nudes jeg ble revet meg og sentde nudes, nudes av meg der man kan se annsiket mitt. Hun screena det og har ikke vært kontakt med meg på en lang tid jeg tror det var en fake bruker. Hva kan jeg evt gjøre for få slettet det fra hennes enhet eller ikke la det komme ut. Dette har preget meg veldig greier ikke å slutte å tenke på det

Svar

Hei

Det er dessverre ikke mye man får gjort når man først har sendt avgårde et bilde. Man har ingen annen mulighet for å slette noe fra en annens enhet ved mindre man spør og krever at motparten sletter dette.

Å hindre at bildet ikke blir lagt ut, kan man ikke garantere for, men det finnes en rekke tiltak du kan gjøre for å eventuelt redusere skadeomfanget:

1. Skjul vennelisten din på Facebook. Gå inn på vennelisten din og trykk på "Rediger" øverst til høyre over listen. Der skal du kunne begrense innsyn til bare venner, eventuelt venners venner.

2. Skjul profilen fra søkemotorer: https://www.facebook.com/help/124518907626945

3. Sørg for at Tidslinjen din bare er tilgjengelig for venner: https://www.facebook.com/help/167941163265974

4. Rapporter utpressing, intime bilder eller trusler om å dele intime bilder til Facebook https://www.facebook.com/help/contact/567360146613371


Dersom du opplever at bildet blir publisert, skal du ikke nøle med å ta kontakt med oss på hjelp@slettmeg.no

Hilsen Slettmeg.no i samarbeid med ung.no

Besvart: 3.10.2019

Oppdatert: 3.10.2019

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål