Spørsmål og svar

Feber på 40.6 og smerter i underlivet. bør jeg oppsøke hjelp?

Jente, 17

Hei, jeg hadde samleie forrige lørdag, altså den 29 sep. Jeg bruker p-piller og han brukte kondom. Men, de to siste dagene har jeg hatt veldig høy feber (40,6), er kvalm og har spydd flere ganger om dagen. Jeg har også fått urinveisinfeksjon og mye smerter i nedre del av magen, rundt livmor. Bør jeg være «redd» for en graviditet, og evt bør jeg sjekke meg? Jente, 17

Svar

Hei Jente 17,

Ja. oppsøk hjelp. Jeg ville kontaktet fastlege eller legevakt på tlf. 116 117  for å få avklart hva det kan dreie seg om, og få å få en undersøkelse.

Jeg tror ikke det dreier seg om graviditet, det ville normalt ikke gitt symptomer så fort. Dette kan dreie seg om en alvorlig infeksjon som trenger behandling.

Jeg håper du fikk svar på noe av det du lurte på, og ønsker deg alt vel og lykke til videre!

Med vennlig hilsen legen

Besvart: 4.10.2019

Oppdatert: 4.10.2019

Vi har valgt ut dette for deg

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål