Hvorfor er penisen min stor?
Gutt, 13
Hvorfor er min penis stor? Jeg kom i puberteten for 2 år siden tror jeg..... og jeg har stor penis nå. Den er like stor som hånda mi.... og av og til så ser jeg på porno så den blir over 25 cantimeter, jeg målte med en linjal. vordan for jeg plass i boksa med over 25 cengtimeter?
Svar
Hei
Penis vokser litt i rykk og napp i puberteten, og det er individuelt når den begynner å vokse og når den er ferdig utvokst. Siden du har kommet tidlig i puberteten har nok din penis også vokst.
Normal penisstørrelse hos en utvokst gutt (det vil si omtrent 20 år) er mellom 10 og 20 cm i stiv tilstand. Gjennomsnittet hos voksne menn i Norge ligger på 14-16 cm. Dette er målt på oversiden av penis, fra mageskinnet til tuppen av penis.
Du skriver at penisen din er stor i erigert tilstand. Når den ikke er erigert er den nok ikke så lang og den vil nok fint passe inn i trusa. Hvordan gutter legger penisen sin i bokseren er forskjellig. Noen legger den opp på siden og andre nedover. Kjenn etter hvordan du liker å plassere den i trusa.
Mange gutter er veldig opptatt av om penis er stor nok, om den er pen nok, om det er feil på den etc. Størrelsen på penis er bestemt i genene våre og ikke noe en kan endre på. De samme genene avgjør om en får liten eller stor nese, hårfarge, øyefarge osv.
Vennlig hilsen helsesykepleier, ung.no
Besvart: 13.10.2019
Oppdatert: 13.10.2019
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
