Jeg har skikkelig lyst på kjæreste
Jente, 13
Hei! Jeg er 13 år, og har SKIKKELIG lyst på kjæreste! Jeg har aldri hatt en kjæreste før, untatt i barnehagen og sånn da... Men problemet er at jeg er veldig sikker på at det ikke er noen gutter som liker meg.... Og jeg tørr ikke å være den som spørr. Jeg er ikke akkurat forelsket i en spesiell person, men jeg har fortsatt skikkelig lyst på en kjæreste... Takk på forhånd❤️
Svar
Hei
Så hyggelig at du ønsker å få deg kjæreste.
Jeg tenker at det kan være en god start å finne deg en gutt du liker spesielt godt, og prøve å bli kjent med han. Vær tålmodig. Det kan ta litt tid å bli kjent med noen så godt at du er sikker på at du ønsker å bli sammen med han. Jo bedre dere blir kjent først, jo større sjanse er det for at dere får det fint sammen og at det kommer til å vare. I en av artikkelen under finner du gode tips til hva dere kan prate sammen om dersom du synes det er vanskelig å komme på.
Mitt råd til deg er at du er hyggelig, gir komplimenter (ærlige) og er engasjert og viser interesse for guttene rundt. Vær velstelt, men ikke overdriv. Ikke lukt som en parfymefabrikk, men ha god hygiene og rene klær.
Ta en kikk på artiklene jeg legger ved under. Der får du mange gode tips til hva du kan gjøre for å bli bedre kjent med noen du har et godt øye til. Prøv å slappe av og vær deg selv - prøver du for mye, framstår du fort som en annen enn du egentlig er. Er du deg selv og avslappet, er det straks mye lettere for en gutt å føle seg komfortable sammen med deg.
Lykke til:)
Hilsen ungdomsredaksjonen i ung.no
Besvart: 19.12.2019
Oppdatert: 19.12.2019
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål


