Må tisse hele tiden
Jente, 17
Hei, den siste mnd har jeg virkelig problemer med å føle jeg må tisse hele tiden! Når jeg går på do kommer det nesten ingenting, og er på do minst en gang i timen. Dette plager meg ikke på natten, men hele dagen. Jeg må alltid tenke på hvor nærmeste do er. Og jeg tror jeg kommer til å tisse på meg, men når jeg går på do kommer det jo ingenting nesten. Hva er det som skjer? Det begynner å bli skikkelig slitsomt. Tidligere har jeg måtte tisset veldig sjelden, og plutselig føler jeg trang hele tiden. Når jeg har vært å tisset, og røyser meg opp, føler jeg at jeg må tisse igjen. Jeg føler et lite press på urinrøret(?) hele tiden. Likt som når man har skikkelig full blære.
Svar
Hei
Det er vanskelig å si hva dette kan være. Det kan blant annet være alt fra at du har en urinveisinfeksjon, til en overaktiv blære, seksuelt overførbare sykdommer, psykologiske årsaker eller diabetes. Det kan også være andre årsaker.
Jeg vil anbefale deg å ta kontakt med din fastlege siden dine tissevaner har endret seg og du har fått en mye hyppig vannlating. Fastlegen din kan identifisere årsaken slik at du eventuelt kan få behandling.
Vennlig hilsen helsesykepleier, ung.no
Besvart: 8.1.2020
Oppdatert: 8.1.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål