Jeg har blitt gal etter sex, hva kan jeg gjøre?
Gutt, 13
jeg har blitt gal etter sex, Hva kan jeg gjøre?
Svar
Hei gutt 13!
Når du er 13, er du på full vei inn i puberteten. Dette er kanskje den mest slitsomme perioden av livet - alt mulig skjer med kroppen, både ut- og innvendig. En vokser i høyden, det kommer hår på deler av kroppen som før var uten og penis begynner å vokse.
Puberteten er også da en begynner å legge merke til hvem en blir forelsket i og kåt på. Noen forklarer det som at kroppen koker av kåthet - hele tiden. Av og til forstår en at det skjer, andre ganger virker det som at det bare skjer helt av seg selv.
Det er altså veldig vanlig det du opplever, stort sett alle opplever dette når puberteten slår til. For deg betyr dette at du bare må holde ut. Etterhvert som du blir eldre og mer ferdig med puberteten, vil den mest intense kåtheten gå over.
Ønsker du å gjøre noe med det, kan du forsøke å onanere regelmessig. Det vil for de fleste hjelpe. Du kan også prøve å ta noen harde treningsøkter. På den måten vil du også kunne få ut noe av all kåtheten du kjenner på.
Håper svaret var til hjelp for deg.
Hilsen sexologisk rådgiver - NACS
Besvart: 13.1.2020
Oppdatert: 13.1.2020
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
