Har i det siste begynt å slå hodet i veggen, er det farlig?
Jente, 17
Hei. Jeg sliter med depressjon og går mye til psykologer. Men i det siste har jeg begynt å slå hodet mitt i veggen, hardt og i flere minutter. Jeg har ikke fått noen blåmerker enda, men det gjør vondt I flere dager etterpå. Kan det skje noe alvorlig, eller er det liksom «greit». Kan jeg få hjerneskade resten av livet, eller andre problemer?
Svar
Hei
At du slår hodet ditt i veggen, hardt og i flere minutter, er jo en form for selvskading og ikke "greit". Du har det ikke bra og bør snakke med psykologen om dette.
Om det kan skje noe alvorlig, er jo avhengig av hvor ofte det skjer og hvor hardt du dunker hodet i veggen.
Men du har vondt i flere dager etterpå, og det er jo litt bekymringsfullt. Jeg tenker ikke nødvendigvis at du kan få hjerneskade, men kan hende du kommer til å plages mye med hodepine.
Håper svaret kunne være til hjelp! Ønsker deg alt godt og masse lykke til!
Vennlig hilsen helsesykepleier
Besvart: 1.2.2020
Oppdatert: 1.2.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål