Sliter med spansk, kan mindre enn de andre. Hva kan jeg gjøre?
Jente, 16
Hei, jeg sliter veldig med spansk på skolen, sist prøve vi hadde fikk jeg 1. Jeg sliter veldig med å fokusere i spansktimene, men jeg er nødt til å gjøre det nå. Jeg kan mye mindre spansk enn de fleste, er nødt til å ta dette igjen. Er det noe måte jeg kan gjøre dette på? Nå som jeg har fått denne stryken sliter jeg veldig med å sove om nettene. Jeg våkner midt på natten, jeg får da ikke sove igjen og får dårlig samvittighet. Hva skal jeg gjøre for å få det bedre, slik at jeg sover om nettene. Men hva skal jeg gjøre med spansken?
Svar
Hei
Du bør snakke litt med læreren du har i spansk, og få noen råd og tips av læreren på hva du bør jobbe med i faget for å få mere kunnskap. Du kan også se på spanske filmer, TV program, lese spansk, høre lydbok på spansk for å lære mer spansk. 
Det at fu ikke sover om nettene kan skyldes at du tenker mye på faget spansk og skole generelt. Snakk med noen om dette, venner el foreldre f. eks. Du kan også snakke med helsesykepleier som sikkert kan gi deg noen råd. Ikke driv med skolearbeid eller telefon rett før leggetid. Avslutt dette en time før du legger deg. Gå en tur etter skoletid kan også være med på å hjelpe på det å få sove. Da sorterer du også tankene dine.
Lykke til med spansken!
Rådgiver vgs
Besvart: 18.2.2020
Oppdatert: 18.2.2020
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål