Jeg er bekymret for Corona viruset siden jeg har Astma.
Gutt, 13
Hei. Jeg er bekymret for Corona viruset siden jeg har Astma. Jeg har også hørt at "Dem som har Astma er i fare sonen får å dø" Jeg håper dere ser dette spørsmålet å at dere kan gi meg svar på dette sånn at jeg slipper å tenke mye på det i mine skole dager. Mvh Anonym
Svar
Hei! Gutt 13,
Hos ungdommer, og spesielt hos så unge som deg gir sykdommen så godt som alltid mildt forløp. Det vil si at du nok ikke trenger å være bekymret dersom du skulle få sykdommen selv.
Nå er jo skolen stengt, men jeg tenker det forsatt er viktig at alle bidrar, uansett om man er ung eller gammel, for å stoppe viruset. Det vil si å følge rådene fra myndighetene om å unngå å bli smittet selv, og for å unngå å smitte andre som kan blir rammet hardt av viruset.
Takk for at du kontakter oss i ung.no med spørsmålet ditt. Jeg ønsker deg lykke ti videre.
Besvart: 14.3.2020
Oppdatert: 14.3.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål