Spørsmål og svar

Mistet internettboks på tåa, tror dere den er brukket?

Jente, 15

Hei! Litt tidligere idag mistet jeg en Internett boks oppå storetåa og den toa ved siden av, den traff liksom akkurat med kanten av boksen ned på tærne. de ble litt rød med engang og det gjør fortsatt vondt. Det gjør ikke vondt og bøye de, men det gjør litt vondt når jeg går. Tror dere den er brukket eller forstuet eller noe?

Svar

Hei

Så lenge du kan bøye tåa og gå på foten er det ikke så sannsynlig at den er brukket, men det er helt umulig å si noe sikkert uten å ha undersøkt foten din og eventuelt tatt røntgenbilde. Derfor kan ikke vi i ung.no stille diagnoser eller foreslå behandling. Dette må du oppsøke fastlege eller legevakt for.

Jeg ser at det er tre-fire dager siden du sendte inn spørsmålet. Hvis det er blitt bedre er det fint, da trenger du nok ikke gjøre noe mer med foten. Men hvis det fortsatt er veldig vondt eller det er blitt litt bedre, men så blir det verre igjen, bør du oppsøke lege for en sjekk. 

Jeg håper du er blitt bedre, og at du fikk svar på noe av det du lurte på. Ønsker deg alt godt og lykke til! 

Vennlig hilsen legen

Besvart: 27.3.2020

Oppdatert: 27.3.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål