Spørsmål og svar

Jeg bruker p-piller mot kviser, men da blir jeg ikke ordentlig våt

Jente, 20

Hei! Jeg går på Oralcon p-piller bare på grunn av at det hjelper meg ekstremt godt mot kviser. Jeg gikk på det noen år og var kvisefri, sluttet og fikk ekstreme utbrudd, så bestemte jeg meg for å begynne igjen. Problemer er, jeg føler at jeg mister sexlysten og evnen til å bli ordentlig våt når jeg bruker disse, og vil egentlig være på hormonfri prevensjon (jeg har kobberspiral også). Men det virker som om det er hormoner som er problemet for kvisene mine. Har dere noen tips, er det noe som finnes som vil hjelpe meg på samme måte som p-piller?

Svar

Hei!

Det er flott at Oralcon hjelper deg med kvisene dine. Men jeg tenker at det finnes andre legemidler som også kan hjelpe deg. 

Nedsatt sexlyst er en vanlig bivirkning av p-piller. Når du opplever det og manglende lubrikasjon (det å bli våt), synes jeg du skal slutte med p-pillene dine. Det er viktig å bli ordentlig kåt og våt for å ha god sex.

Hvis du har veldig store problemer med kviser synes jeg du skal gå til fastlegen din. Fastlegen kan henvise deg til hudlege som igjen kan hjelpe deg med kvisene. 

Legemidler mot kviser vil jo kunne inneholde stoffer som gir deg bivirkninger. Men det er ikke sikkert det blir bivirkninger som mindre sexlyst. 

Jeg håper dette var til hjelp for deg! 

Vennlig hilsen helsesykepleier

Besvart: 7.4.2020

Oppdatert: 7.4.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål