Spørsmål og svar

Jeg likte en gutt, men jeg såret han.

Jente, 16

jeg og en fyr har snakket en del sammen. han fikk meg med på å trade nudes. fortsatte sånn en stund, men så spurte han om jeg ville pule. jeg sa ar jeg venter til jeg har funnet noen som liker meg. så fortalte han at han likte meg, noe som jeg ikke helt kunne se der og da, siden jeg trodde han bare likte kroppen min. han ble kjempe såra. hva bør jeg gjøre. jeg liker ham også, men han vil ikke høre på meg.

Svar

Hei

Jeg syntes ikke du har gjort noe galt i å ville vente. Det virker rett og slett som om du ikke var klar over hvilke følelser han hadde for deg, og det er helt greit. 

Du skriver at han ikke vil høre på deg, og jeg forstår at det er vanskelig. Det viktigste du kan gjøre nå tror jeg er å forsøke å fortelle din side av saken. Fortell hva du føler og hva du var usikker på, og og vis at du fortsatt er interessert i han. 

Når det er sagt trenger ikke det at du er interessert i han bety at dere må ha sex, men at dere kan bli bedre kjent og se om det kan bli noe mer mellom dere. Sett grenser for seg selv, og si nei til ting du ikke er komfortabel med. Jeg legger ved flere artikler du kan ta en titt på. 

Lykke til!


Hilsen ungdomsredaksjonen, ung.no

Besvart: 27.5.2020

Oppdatert: 27.5.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål