Spørsmål og svar

Kan jeg virkelig få blødning når jeg har hoppet over de 7 pillefrie dager?

Jente, 17

Hei! Jeg går på p-piller (diane) når jeg var ferdig med første brett gikk jeg rett over til andre brett. Nå er jeg snart ferdig med andre brett og fikk nettopp mensen, selvom eg har gått på pillene hver dag uten pause. Har lest på pakningen og nettet, og dette skal ikke være mulig etter hva jeg har lest. Har også hatt en del mensensmerter de siste dagene.

Svar

Hei jente 17 år

 

Det er absolutt mulig å få blødning midt i et p-pillebrett når du har hoppet over de 7 pillefrie dagene.

 

Jeg regner med at du har fått p-pillene fordi du plages med kviser og uren hud? Hvis ikke bør du bytte til et annet p-pillemerke med mindre hormoner.

 

Anbefaler at du tar 7 dager uten å ta Diane, slik at du får en blødning. Dette kan gjøre at du ikke får menssmerter og at du får blødd ut blodet som har lagret seg i livmoren.

 

Når du har hatt en uke med pause fra p-pillen, fortsetter du med neste brett.

 

Ønsker deg lykke til!



Vennlig hilsen Helsesykepleier og Sexologisk Rådgiver, Ung.no

Besvart: 9.6.2020

Oppdatert: 9.6.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål