Spørsmål og svar
Er det 100% jeg blir gravid?
Jente, 19
Hei, Jeg hadde sex uten beskyttelse 16 juni og jeg hadde eggløsning 20 Juni. Er det 100% jeg blir gravid?
Svar
Spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid. Se spørsmål og svar som ligner for nyere spørsmål.
Hei
Nei, det er ikke sikkert at du har blitt gravid selv om dere hadde ubeskyttet sex. Det er flere ting som skal samstemme for å bli gravid og det er ikke alltid dette skjer selv om alt ligger til rette.
Dersom du ikke får mensen når du forventer denne, bør du ta en graviditetstest. Muligheten for en graviditet er jo absolutt til stede.
Vennlig hilsen jordmor, ung.no
Besvart: 30.6.2020
Oppdatert: 30.6.2020
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
