Spørsmål og svar

Jeg er veldig opptatt av strikke

Jente, 15

Hei Jeg er veldig opptatt av strikke. Jeg strikker mye gensere. Jeg kjøper garn i nærbutikken, og er blitt godt kjent med henne som eier butikken. Jeg har også hat en arbeidsdag der, gjennom skolen. Nå lurer jeg på om jeg kan få jobb der? Må jeg har CV, eller trenger jeg ikke det siden jeg kjenner henne? Og får jeg lov å ha sommerjobb der som 15-åring?

Svar

Hei


Noen butikkeiere ansetter personer under 18 år, mens andre ikke gjør det. Så den eneste måten å finne ut dette på er å ringe, eller gå innom, og høre om de trenger noen sommerhjelp, eller ekstrahjelp til høsten. I og med at du allerede har hatt arbeidsdag der, så kjenner de jo allerede til deg. Det er en fordel. 

Lag en kort søknad og CV (se artikler under svaret) og lever til leder i butikken. Det verste som skjer er jo at de ikke har behov nå, men da har de kontaktinformasjon til deg til senere, eller du kan forsøke igjen om en liten stund. 

Lykke til!

Hilsen utdanningsrådgiveren, Ung.no

Besvart: 1.7.2020

Oppdatert: 1.7.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål