Har hatt ubeskyttet sex og menstruasjonen min er en uke forsinket!
Jente, 15
Hei, jeg har hatt ubeskyttet sex og menstrasjonen min er en uke forskinket. jeg tok en test imorrest men fikk bare noen dråper med urin på den.. den kom tilbake negativ.. usikker på om jeg skal ta en til test om noen dager.. er det lurt å gjøre? Hilsen en veldig bekymrett jente.
Svar
Hei jente 15 år!
Hvis du fortsatt ikke har fått en normal mens, bør du ta en ny test. Den første kan ha vært tatt for tidlig, eller det ble for lite urin på testen. Ta neste test når du står opp om morgenen. Test av morgenurin er sikrest og da har de fleste rikelig med urin.
Ta kontakt med helsestasjon for ungdom eller fastlegen din dersom du trenger hjelp til å ta en ny test, eller råd med tanke på det valget du må ta dersom du er gravid.
Vennlig hilsen jordmor ung.no
Besvart: 12.7.2020
Oppdatert: 12.7.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

