Har stryk i 1T og R1. Hva får jeg etter vg3 da?
Jente, 18
Heı. jeg lurte på en ting. Jeg støyk i 1T og R1 og går nå tredje året på vgs. Jeg har ikke tatt opp noen av fagene nå i høst og vet ikke om jeg klarer stresset til våren. Det jeg lurer på er om jeg kommer til å få sånn skolediplom eller sånn fullført vgs papir siste skoledag neste år? eller om jeg rett og slett ikke får det før jeg har bestått alle fagene???
Svar
Hei
Da du er ferdig til våren vil du få et kompetansebevis, men da er ikke dette et fullverdig vitnemål i og med at du ikke har 1T og R1. Jeg er enig at det er dumt å ta fagene til våren da alle fagene på vg3 er avsluttende for deg. Ta heller et ekstra år og ta opp matematikk 1T og R1.
Da du har tatt disse eksamener så gir du beskjed til vitnemålansvarlig på din skole slik at du får vitnemålet ditt. Da du er ferdig med dette kan du søke høyer utdanning.
Lykke til!
Rådgiver vgs
Besvart: 26.11.2020
Oppdatert: 26.11.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
