Jeg hadde penisen inni kjæresten min, men bare 2-3 cm inn i noen sekunder.
Gutt, 17
Hei, jeg hadde penisen inni kjæresten min men bare 2-3cm inni i noen sekunder. Hadde ikke på kondom og hun hadde for noen dager siden tatt ut p staven sin. Hva er sjansen for at hun blir gravid?
Svar
Hei gutt 17 år!
Det kan komme litt væske fra penis før utløsning. Hvis den væsken inneholder sædceller kan jenta bli gravid. Det er ikke like stor fare for det, som når det går for deg inni jenta, men det kan skje. Derfor anbefales det å alltid bruke kondom, hele tiden under samleier.
Når hun tok ut p-stav for noen dager siden kan hun ganske raskt få tilbake eggløsning, men det kan gå opp til 6 uker.
Oppsummert er det en liten mulig for at hun kan bli gravid. Generelt er det 20 - 25 % sjanse for å bli gravid av et samleie i tiden rundt eggløsning, i dette tilfelle er sjansen langt lavere. Men hvis det går mer enn 6 uker uten at hun har fått mensen tilbake, eller hun får symptomer på graviditet, kan hun ta en graviditetstest.
Vennlig hilsen jordmor ung.no
Besvart: 7.12.2020
Oppdatert: 7.12.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

