Spørsmål og svar

opplever å blø fra vagina

Jente, 18

Hei. Jeg opplever å blø en del fra vagina. Det kan variere veldig, men i det siste vært hyppig i min mening. Noen ganger det etter sex, andre ganger fet «mellomblødninger» tror jeg. Går på ceracette p piller og er usikker på om det er i forbindelse med disse. Føler lizm at jet blør så lenge, og fe siste dagene har jet blødd masse klumpete brunt og noen ganger rødt blod. Blir redd for at det er unormalt eller noe farlig, siden jeg opplever det som plagsomt. Har vurdert å dra til fast lege, men vet ikke om det er nødvendig

Svar

Hei!

Det er fint at du skriver til oss om dette. Siden du går på Cerazette er det ikke uvanlig med mellomblødninger, men vanligvis ikke så mye.

Jeg vil anbefale deg å få gjort en undersøkelse hos lege. I forkant av det kan det være lurt å registrere hvor lenge du blør, mengde og antall dager.

Hilsen helsesykepleier, ung.no

Besvart: 12.3.2021

Oppdatert: 12.3.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål