Hvor lenge er det normalt å ha vondt etter å ha piercet navlen?
Jente, 16
Hei! Jeg tok navle piercing for 2 dager siden, jeg lurer egentlig bare på om dere vet hvor lenge den er vond? Min har verket siden dag 1 og når den rister når jeg går er det litt stikkete vondt, ellers litt vondt når jeg snur meg når jeg sover... Er det normalt? Isåfall hvor lenger varer dette?
Svar
Hei
Det er helt normalt at det kan være vondt i en del dager etter at du har piercet deg. For noen forsvinner smertene ganske fort, mens andre vil oppleve at det er både stikkende og ømt i noen uker etter piercingen.
Det er fremdeles kort tid siden du tok piercing og derfor høres det helt normalt ut at det er vondt nå. Husk at det er et hull/sår i navlen og at selve piercingen kan være irriterende for huden og området rundt. Da er det normalt å kjenne det du gjør.
Dersom du opplever at smertene øker, du blir mer rød og varm rundt stikkstedet kan det være tegn på en hudinfeksjon. Dette er oftest helt ufarlig, men da kan det være nyttig å snakke med helsepersonell.
Lykke til!
Vennlig hilsen helsesykepleier
Besvart: 23.4.2021
Oppdatert: 23.4.2021
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

